Arrihet koalicion në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështes këtë parti

  • G.G /
  • 03 November 2021 - 14:21
Arrihet koalicion në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështes këtë parti

Nisma Socialdemokrate dega në Prizren do ta përkrahë Shaqir Totajn e PDK-së në balotazhin e 14 nëntorit.

Përmes një postimi të kësaj partie në Facebook, është njoftuar se përkrahja për kandidatin e PDK-së.

“NISMA Socialdemokrate – Dega në Prizren, në përputhje me rezultatin e zgjedhjeve të raundit të parë me 17 tetor, si dhe në frymën e përcaktimit për një qeverisje ndrsyhe në qytetin tonë, ka vendosur që në balotazh me 14 nëntor, të mbështet kandidatin Shaqir Totaj (PDK-në)”, thuhet në postim.

“Mbështetja për Shaqir Totajn me 14 nëntor, është edhe mbështetje e projekteve tona të prezantuara gjatë fushatës nga kryetari Nismës në Prizren, Zafir Berisha”, thuhet tutje.

(Kosova Sot Online)