Veteranët brohorasin “Poshtë Albin Kurti, poshtë Vjosa Osmani”

  • E.K /
  • 16 June 2022 - 11:28
Veteranët brohorasin “Poshtë Albin Kurti, poshtë Vjosa Osmani”

Veteranët po vazhdojnë protestën e tyre para objektit të Qeverisë dhe Kuvendit. Të njejtit janë dëgjuar duke brohoritur kundër Kryeministrit Albin Kurti dhe Presidentes Vjosa Osmani.

“Poshtë Albin Kurti, poshtë Vjosa Osmani”, kanë brohoritur veteranët.

Më pas kanë vazhduar duke brohoritur “UÇK, UÇK”.

Ndryshe, ata po protestojnë pasi janë lënë jashtë projektligjit për pagën minimale.

(Kosova Sot Online)