Dy orë takim, veteranët akoma në zyrën e Kurtit

  • E.K /
  • 17 June 2022 - 11:11
Dy orë takim, veteranët akoma në zyrën e Kurtit

Edhe pas dy orësh, nuk ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe përfaqësuesve të veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Përfaqësuesit e OVL-UÇK-së kanë arritur rreth orës 9 në qeveri për t’u takuar me kryeministrin Kurti.

Kurti dje, pas protestave, deklaroi në Kuvend se të premten do të anulojë pjesëmarrjen e tij në Forumin e Prespës për t’i takuar veteranët.

(Kosova Sot Online)