Istogasit iu gjetën në kombi 25 qengja që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia

  • E.K /
  • 01 July 2022 - 10:06
Istogasit iu gjetën në kombi 25 qengja që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia

Një personi në fshatin Cerkolez të Istogut i janë gjetur 25 qengja që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia.

Policia njofton se në lidhje me rastin janë njoftuar zyrtarët e AUV-it dhe prokurori.

” Policia gjatë patrullimit ka ndaluar kombin e drejtuar nga i dyshuari mashkull kosovar, ku gjatë kontrollit i janë vërejtur 25 copë qengja të cilët dyshohet të jenë kontrabanduar nga Serbia. Në lidhje me rastin janë njoftuar zyrtarët e AUV-it dhe prokurori”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje, bëhet e ditur se kafshët mbeten nën përkujdesjen e të dyshuarit ndërsa kombi i është sekuestruar.

(Kosova Sot Online)