Zelensky: Rusia po përpiqet ta lë Evropën pa i mbushur rezervat e gazit

  • S.A /
  • 29 August 2022 - 12:47
Zelensky: Rusia po përpiqet ta lë Evropën pa i mbushur rezervat e gazit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se Rusia po përpiqet të parandalojë vendet evropiane që të mbushin rezervat e tyre të gazit mjaftueshëm për të përballuar dimrin e ardhshëm.

Ai ka folur në një konferencë të naftës dhe gazit në Norvegji përmes lidhjes video, raporton AlJazeera.

Është paralajmëruar që ky dimër në Evropë do të jetë i vështirë.

E krejt kjo për shkak të luftës në Ukrainë, si dhe varësisë nga gazi rus.

(Kosova Sot Online )