Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës

  • G.G /
  • 23 September 2022 - 13:16
Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës

Seanca e sotme parlamentare është ndërprerë për shkak të kuorumit.

Ndërsa po votohej për shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.08/L-147 për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr.04-131 për Skemat Pensionale të Financuara nga Shteti, u konstatua se nuk kishte numër të mjaftueshëm të deputetëve.

“Shihemi javën e ardhshme”, tha kryetari i kuvendit Glauk Konjufca.

(Kosova Sot Online)