Biden thotë se administrata e tij është e angazhuar për të shmangur një grevë

  • A.P /
  • 24 November 2022 - 22:51
Biden thotë se administrata e tij është e angazhuar për të shmangur një grevë

Presidenti Joe Biden tha të enjten se administrata e tij ishte e përfshirë në negociatat për të shmangur një SHBA të afërt. grevë hekurudhore që mund të mbyllë zinxhirët e furnizimit në të gjithë vendin, por shtoi se ai ende nuk është angazhuar drejtpërdrejt në këtë çështje, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Duke folur me gazetarët jashtë një stacioni zjarrfikës në ishullin Nantucket, Massachusetts, gjatë një vizite në festën e Falenderimeve, Biden nuk pranoi të jepte detaje se si po shkonin bisedimet sepse ishte "mesi i negociatave".

“Ekipi im ka qenë në kontakt me të gjitha palët dhe në një dhomë me palët dhe unë ende nuk jam angazhuar drejtpërdrejt sepse ato janë ende duke folur”, tha Biden.

(Kosova Sot Online)