Fshehu në trup 33 mijë euro të padeklaruara, arrestohet 35-vjeçari

  • E.K /
  • 28 January 2023 - 11:39
Fshehu në trup 33 mijë euro të padeklaruara, arrestohet 35-vjeçari

Një person është arrestuar në Durrës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë iu gjetën të fshehura në trup, 33.000 Euro, të padeklaruara, përcjell “Kosova Sot Online”.

Arrestimi i 35 vjeçarit u bë për veprat penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarive kriminale”.

Materialet i janë kaluar Prokurorisë, për veprime të mëtutjeshëm.

(Kosova Sot Online)