Turqia goditet nga një tërmet tjetër

  • E.K /
  • 08 February 2023 - 13:51
Turqia goditet nga një tërmet tjetër

Turqia është goditur nga një tërmet tjetër, përcjell “Kosova Sot Online”.

Qendra sizmologjike e Evropës (EMSC) ka njoftuar se para më pak se një orë Turqia është goditur nga një tërmet tjetër me fuqi prej 5.5 magnitudë.

Deri më tani nuk raportohet se ka të vdekur, të lënduar ose dëme materiale.

Turqia dhe Siria javën e kaluar janë goditur nga një tërmet shkatërrues, ku kanë humbur jetën mbi 11 mijë persona.

(Kosova Sot Online)