Gjykata Speciale sot mban seancë gjyqësore ndaj Pjetër Shalës

  • E.K /
  • 30 March 2023 - 08:17
Gjykata Speciale sot mban seancë gjyqësore ndaj Pjetër Shalës

Sot do të mbahet një seancë gjyqësore në Gjykatën Speciale për ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), përcjell “Kosova Sot Online”.

Seanca e sotme për Pjetër Shalën do të filloj nga ora 09:30.

Pjetër Shala ishte arrestuar më 16 mars 2021 dhe vazhdon të mbahet në paraburgim.

(Kosova Sot Online)