Tahiri: BE duhet të suspendoj Serbinë e terroristëve nga integrimi evropian

  • A.P /
  • 26 September 2023 - 13:53
Tahiri: BE duhet të suspendoj Serbinë e terroristëve nga integrimi evropian

Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje pas sulmit në Banjskë të Zveçanit, ka deklaruar ish-koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Sipas saj, BE duhet të suspendoj Serbinë e terroristëve nga integrimi evropian dhe të shkarkoj dy ndërmjetësuesit.

(Kosova Sot Online)