Sigurisht nuk e keni ditur - OK KIDS - Kosova Sot
Sigurisht nuk e keni ditur

Sigurisht nuk e keni ditur

-Është e pamundur për shumicën e njerëzve që të lëpijnë bërrylin e tyre (provojeni!)

-Një krokodil nuk mund ta nxjerrë gjuhën jashtë.

-Zemra e karkalecit të detit është në kokën e tij.

-Nëse teshtini shumë fort, mund të thyeni një nga brinjët e kafazit tuaj të kraharorit.

-Minjtë shumohen aq shpejt sa për 18 muaj dy minj mund të kenë miliona pasardhës.

-Mbajtja e dëgjueseve të telefonit në veshët tuaj për vetëm një orë, mund të rrisë bakteret në vesh për 700 herë.

-Në jetëgjatësinë mesatare të jetës, derisa flini ju mund të hani rreth 70 lloje të insekteve dhe 10 ose më shumë merimanga.

-Një peshkaqen është i vetmi peshk i njohur që mund të përpëlitë të dy sytë.

-Një mace ka nga 32 muskuj në çdo vesh.

-Shumica e njerëzve bien në gjumë brenda shtatë minutave. 

(Kosova Sot)

6 orë e 54 minuta më parë
18/12/18