Këta janë banditët që mashtruan popullin! - Opinione - Kosova Sot
Këta janë banditët që mashtruan popullin!

Këta janë banditët që mashtruan popullin!

Seksi, hajnia, kurvëria, rrenat, mashtrimet, spiunazhi me udbashët, lidhjet me mafio-oligarkët e bandave serbiane në klubin "Vetëvendosje"

SHKRUAN: RESHAT BADALLAJ - ZHURIANI

Në gazetën më të lexuar në Ballkan, në gjuhën shqipe, që quhet "KOSOVA SOT", kemi shkruar se plasi bomba në kopenë e "Vetëvendosjes". Tani, nga burimet e mia te sigurta, që më vijnë nga oborri i brendshëm dhe kolibja e kësaj kopeje të staneve të Prishtinës, thotë se pas rezultateve përfundimtare do të ndahet në dysh klubi "Vetëvendosje". U plasi bomba në dorë dhe krisma do të dëgjohet menjëherë pasi të bëhen analizat e zgjedhjeve të fundit që pësuan debakël të paparë. Burimi ynë e thotë edhe një gjë shumë të çuditshme, që për mua do të ishte jo e pabesueshme, sepse te këta ndodhin 1001 çudira brenda natës. Fjala është se Dardan Molliqaj, sipas tij, gjithmonë do t´ia kthejë shpinën Albin Kurtit dhe do t´i mbështetet kumbarës së bandës serbiane që quhet Devolli, që ka emër dhe mbiemër, e ky quhet Shpend Ahmeti. Ç´është e vërteta, nga ana ime është për t'u habitur, por burimi këmbëngul se është kështu. Dyshimi dhe kundërshtimi ishte se si ka mundësi që kasneci dhe tellalli Dardan Molliqaj t´ia kthejë shpinën Albin Kurtit dhe të përqafohet me derdimenin e Ali Ahmetit. Kur e paska harruar Shpend Ahmeti, kur Dardan Molliqaj, e kishte marrë në pyetje Shpendin, tamam në stilin e KGB-së ruse dhe të UDB-së famëkeqe serbo-çetnike. Shpend Ahmeti dhe Ylli Hoxha ishin dridhur si thupra para gangsterit Dardan Molliqaj, fjala ishte në ditën kur arrestohet dhe plaçkitet nga forcat e Policisë së Kosovës dhe bastiset dhe ku aty gjendet arsenal armësh për t´i sulmuar institucionet shtetërore të ndërtuar me djersen e popullit. Ylli Hoxha dhe Shpend Ahmeti, në ditën kur bastiset dhe arrestohet Albin Kurti, nuk ishin aty. Dikush dyshon se ishin frikacakë, kurse dikush tjetër dyshonte se këta janë informatorë të trupave të policisë. Përgjigjja e burimit tim nga atje ishte: INTERESI, O RESHAT!!! (26 tetor 2017) Në opinionin e fundit që e botova në gazetën më të lexuar në Ballkan në gjuhen shqipe, që quhet gazeta "KOSOVA SOT",të datës 27 janar 2018, i premtova lexuesit që do të shkruajmë për këtë temë, në klubin e "Vetëvendosjes" dhe se natyrisht se fjala duhet mbajtur para lexuesve. Pra, shkrimin kësaj radhe po e nisi me disa këlyshë shqipfolës, pansllavistë, proverbë, që i kishte kapur inati i kaurit, jo që guxuan t´i kundërvihen shkrimit, por, këta zuzarë të deridjeshëm të Serbosllavisë më përmendën prokurorin, për dëshirën e tij që të më burgosin. I kam thënë publikisht që të dalë në pazar dhe t´i lidhi kijet me mua dhe jo të luajë ne rrjete sociale. Ky kishte harruar se xhai i tij e kishte sharë në rrënjë e në degë babanë e tij, që dikur moti kur ishin zgjedhjet, në fshatin etnikisht të pastër ngritët si hu gardhi dhe propozon Ilia Vakiqin. Pa një pa dy, ngritët pjella i tij dhe i thotë publikisht:"Ta q. nënën Ilia Vakiqi, a s´pate shqiptar veç Ilia Vakiqin, a!". Këlyshi i vogël që më përmendi atëbotë prokurorinë, edhe pse unë në çdo shkrim kam thënë dhe qëndroj akoma se jam i gatshëm të përgjigjem moralisht, penalisht, juridikisht dhe se i quaja pa pasur frikë fare se këta në prokurori janë këlyshë të qenit plak Titos dhe të ndikuar nga politika. Por, ky zuzar i ri shtalb, në moshë kishte harruar se e ka në gjak ndër dej të përzier gjakun serb, harron se sa shqiptarë janë rrahur si kafshët nga spiunimet e gjyshit të tij, sa bashkëfshatarë të tij janë lënë tërë natën në dimrin e acartë të fundvitit 1955/1956, tërë natën këmbëzbathur deri janë ngrirë dhe kurrë me nuk janë bërë njerëz, në aksionin e armëve, të kohës së kasapit të shqiptarëve, Aleksandër Rankoviqit, që publikisht kishte urdhëruar që të lëshohet kosa e vdekjes në kokat shqiptare dhe pikërisht për këtë kasap gjyshi i tij thotë:"TË MOS HIQET AKOMA FOTOGRAFIA E RANKOVIQIT,NGA MURI I FABRIKËS SË TEKSTILIT", sepse ishte akoma në dilemë se a ra Rankoviqi, nga pozita, në Brione. Zagari i vogël, përpos që kishte përmendur prokurorin, kishte fyer edhe me pak fjalë gazetën "KOSOVA SOT", por nuk kishte lehur sertë, duke harruar se gjyshi i tij, kushërinjve të një sofre, të një konaku, që pas tre muajve që ishin ndarë, futen në kontroll nëpër lagje, në kohën e "OTKUPIT" dhe ky shkon i pari dhe merre miellin në magje, ku i kundërvihet zonja e shtëpisë pse more pis e haram të qofte buka që ke ngrënë nga duart e mia dhe mos e merr miellin se nuk kam çka t´i gatuaj fëmijëve. Këlyshi përgjigjet:"Qitju pite!". Langoi i vogël, që kishte marrë zjarr më përmendi prokurorin duke harruar se turpin më të madh në histori, që kanë bërë këta në këtë anë nuk e ka bërë kush: Kur i vdiq e shkreta nënë, për të treguar veten se është PROSERB, në fshatin etnikisht të pastër, nënën e shkretë e dërgon në varr pa hoxhë e hoxhenicë, pa e larë e pa e pastruar! Oh, Zot, çfarë pjellë haram! Ç´faj kishte kjo? I tregova se çdokush duhet të ketë të drejtë morale. Langoi i vogël me gjasë kishte pyetur dhe më shkroi kështu: "Lum la Reshat, la, lal nga viset e mia i thuhet bacës), hiqi ata se u nguta... Ndërkaq, për një "patriot", rrihnin gjoks, se kjo nuk do të ndodhë dhe nuk ka kësi të zeza, që vraponte pas një ashti që ia kishin dhënë patronët e tij, për llafazanin tjetër qe është me bateria dhe kurrë një therë nuk i kishte hyrë nga serbianët dhe as nga spiunët, dhe tjetri një bastorexhi, që nusja ia kishte lënë shendenë.

Mashtrimet dhe rrenat e klubit "Vetëvendosje"

Në fillim më besoni se edhe unë rashë në grackën e mashtrimeve të këtyre dilenxhinjve. Këta banditë shkuar banditëve, këta hajna shkuar hajnave, në nisje në cepin e setrës mbanin shqiponjën, këta laperë dhe rrugaçë, më besoni se kanë përmendur edhe BASHKIMIN KOMBËTAR, këta idiotë shkuar idiotëve, më besoni se kanë bërtitur rrugëve, duaje tënden dhe jo mallin e Serbisë. Më besoni se edhe këtë e kanë thënë këta langonj dhe populli filloi të mashtrohet dhe mendonin se është kështu. Ndërkaq, natën, bashkëpunonin me bandat më famëkeqe të mafio-oligarkëve, të bandave serbiane që në Kosove e në Shqipëri fusnin mallra kafshësh për t´i vrarë shqiptarët me ngadalë dhe për t´tredhur që të mos shtohen kurrë. Këta ia kaluan edhe banditëve që quheshin klani "PRONTO". Klani "Pronto", shumë më i rrezikshëm se klani i Zemunpoljes, shkatërruan Kosovën që ju betohem për kokë, për flamur e për komb, që aq keq e shkatërruan që as nipat e Drazh Mihajlit nuk e kanë shkatërruar. Banditët dhe kriminelët e klanit "PRONTO" vodhën në arsim, vodhën në asfalt, vodhën në çdo dikaster në Dogana, u bënë me të kamur se sheikët e Arabisë, punësonin gra, rrospie, spiun të UDB-së, u lidhen me serbët për shitje tokash. Kur ishim të rinj shkruanim parulla:"TREPÇA RADI, SERBIA SE GRADI!-TREPÇA PUNON,SERBIA NDËRTON" dhe këta langonj dhe banditë të klanit banditesk dhe idiotësh e kriminelësh VIDHNIN DJERSËN E POPULLIT FUKARA, SHKELËN DHE TRADHTUAN GJAKUN E DËSHMORVE DHE U PASURUAN PËR DHJETË-NJEZET BREZA ,U BËNË SUPERMILIONERË QË DERI DJE NUK KISHIN AS BREKË PËR TË VESHUR. 

Me ardhjen e bishtdredhurit Shpend Ahmetit, ndryshoi çdo gjë

Këta të klubit "Vetëvendosje" ishin klub axhaminjsh dhe nuk dinin se klani "Pronto" u tërhoq në heshtje nga turpi, kurse këta banditët e vegjël, të klubit të "Vetëvendosjes" ishin axhaminj. T´i ke thënë kështu, ai ashtu, sot një ikën, nesër një e pasnesër një tjetër pa fije turpi, sepse janë axhaminj dhe të pafiqir. Këta banditë të vegjël, mashtronin popullin me propaganda, vidhin votat, i blinin, i premtonin dhe asgjë nuk realizonin e shumë e shumë të zeza. Disa gjëra nuk ishin të gjitha kështu, por me ardhjen e bishtdredhurit Shpend Ahmetit, ndryshoi çdo gjë, sepse e kishte në gjak dredhinë, i bëri lesh arapi. Ky dilenxhi futi përçarje në degë e bëri lëmsh dhe nuk ka kush ta zgjidhë këtë lëmsh dhe mos u zgjidhtë kurrë. Në fund doli se vërtetë është kështu. Fakti: Në fund , ditë me parë e dha Fisnik Ismajli, i "Vetëvendosjes", djali, që babai i tij ishte bankier dhe miku me i ngushtë i Slobodan Milosheviqit:"Kemi rrejt, jemi detyruar me rrejt..." 

Seks, orgji, ngacmimet seksuale dhe droga në klubin e hamshorëve

Këto marrëzira, këto turpe, të sojit të këtij klub PUFI askush nuk e tha, pos, vetë këta banditë shkuar banditëve, këta kuvarë e kurva, që sipas tyre paskan bërë edhe seks treshe, por, akoma nuk e kemi vërtetuar se dy meshkuj me një femër,apo dy femra me një mashkull. Sido që të jetë, kemi të bëjmë edhe me homoseksualë dhe lesbike. O Zot! Sa turp! A kanë këto femra burra dhe prindër!? Përpos, këtij rasti, dolën edhe disa femra të tjera që thanë se paskan pasur ngacmime seksuale nga hamshorët e sojit të Kralevës. Shumë të pandershëm, shumë të pamoralshëm paskan qenë ky soj zagarësh, që të gjitha këto turpe qëllimisht nuk i treguan para zgjedhjeve krejt me qëllim që të vjedhin popullin, të bëhen deputetë për të marrë rroga të majme, e mashtruan ELEKTORATIN DHE E TRADHTUAN DUKE PREMTUAR RREJSHËM. Pra, i bëjmë thirrje hamshorëve, beqarëve të shtyrë në moshë, kur t´u bie mend për t´i shfryrë epshet seksuale mos kërkoni PUFE NËPËR PRISHTINË ADRESA ËESHTË NË KËTË SHTËPI PUBLIKE. Në fund, të fundit, nuk e ka thënë askush nga populli. Këta e thanë vetë...

Lidhja me UDB-në dhe mafio-oligarkët

Personalisht, unë, Reshat Badallaj - Zhuriani, jo vetëm që kam dyshuar se këtu ka nga ata që janë të lidhur me UDB-në serbe dhe mafio-oligarkët dhe bandat serbiane, por edhe kam shkruar për këtë spiunim të rrezikshëm, lidhjet me gjakësorët dhe pushkaxhinjtë serbianë, dhe ata që gëlltiten tokën në zemër të Prishtinës. Se sa e vërtetë është kjo, mund të vërtetohet në këtë gazetë jo më pak se njëmijë (1000) herë. Se si thuhet:"Në qoftë se është ngrenë pitja,tepsia është ne vend". Disa langonj bitistë, si Baton Haxhiu, spiuni i Beogradit, që zyrat e UDB-së në Serbi i kishte shëtitur më shumë se dhomat e tij, bashkë me mafio-oligarkët e bandës serbiane që ka bërë hatanë dhe hallakamën në Kosovë duke i helmuar shqiptarët me krunde qensh e derrash, futën mallrat me simptoma kancerogjene, për t´i vrarë ngadalë dhe për t´i tredhur shqiptarët. Kjo bandë hajdutesh, zagarësh e langonjsh, dëmtuan edhe me miliona buxhetin e shtetit duke i ikur doganave nga tatimet, janë futur në klubin e "Vetëvendosjes" dhe e bëhen në 25 copë, duke e blerë me para, si sojin e Shpend Ahmetit, Dardan Molliqajn e këlyshët e tjerë. Kurse disa kopilë, kopilë ju them atyre që kanë ndërruar disa parti e janë strehuar në këtë seks klub, rrinin as në tokë e as në qiell. Udbashi Baton Haxhiu dhe banda vrastare Devolli ia arritën qëllimit dhe bënë spiunë të UDB- së një grusht banditësh. Kush e tha këtë? Askush nuk e tha nga populli, në fakt e kishte thënë shumë herë gazeta numër 1, "KOSOVA SOT" dhe autori i këtij shkrimi, Reshat BadallajZhuriani, por erdhi dita që ata e pranuan. DARDAN MOLLIQAJ THA PUBLIKISHT SE ALBINI I KA THËNË SE BASHKËPUNON ME UDB-në DHE BATON HAXHIUN, SPIUNIN E UDB-së DHE JO VETËM KAQ, POR ALBINI THA SE SPIUNI I JOVICA STANISHIQIT,BATON HAXHIU, IA LËMON BISHTIN... Pra, vetë e vërtetuan se Shpend Ahmeti, Dardan Molliqaj dhe disa këlyshë të tjerë janë spiunë të UDB-së që iu prijnë Baton Fazli Haxhiu dhe banda serbiane DEVOLLI, që e thanë askush tjetër pos nga ky klub seksi, pikërisht nga z. Durmishi dhe shumë të tjerë...

Hajnia në këtë klub, orgji, seks

Për hajninë që u publikua me rrogat e tyre, që deri dje thoshin se nuk kanë mjete materiale dolën hapur se sa para në muaj merrnin dhe dikush asnjë metelik. Keqpërdorim i sojit të kësaj bande. Ne këtu nuk po flasim për milionat që janë marrë natën nga Shpend Zeza në thellësi të ujërave të thella të Malit të Zi, takimi në jahtin luksoz disa milionësh. Edhe kjo do të zbardhet në të ardhmen jo të largët. Pra, tashmë dolën marrëzitë e kësaj bande mashtruese, e mbushur përplot me banditë e kryebanditë, me hajna me homoseksualë, lesbike e spiunë të UDBsë, që mashtruan dhe tradhtuan popullin dhe vetë u bënë supermilionerë të kamur me hotele luksoze dhe pasuri marramendëse që deri dje këta zagarë dhe langonj nuk kishin para për të ngrenë në çorbë. Këta janë pra fytyra e vërtetë e këtij seks klubi të kësaj shtëpie PUFI. Kësmet verës këtë seks klub kam vendosur për ta vizituar, jo për punë lezeti dhe ushkuri, se jam i martuar dhe druaj nga infektimi SIDA, apo AIDS. Por vetëm nga kureshtja se kush janë këto fytyra të marrëzisë. Dhe, krejt në fund fare, kjo që kemi shkruar, në fund doli nga goja e tyre. Po i çoj fjalë nipave të Ilia Vakiqit, atyre që ua kam dhënë vitrat deri kur u rritën, atyre "patriotëve" që u mashtruat për një kockë dhe bastorexhisë, NDËRRONI UDHË. E KAM PËR TË MIRËN TUAJ. KËTIJ KLUB SEKSI DHE KOPE SPIUNËSH TË HOXHIQËVE DHE DEVOLLOVIQËVE AS RRASA E VARRIT NUK DO T´IA DREJTOJË KURRIZIN. Kaq për sot nga unë, RESHAT BADALLAJ - ZHURIANI,dora vetë.

Për këto që flas e shkruaj mbaj përgjegjësi morale, penale e juridike.

(Kosova Sot)

12 orë e 23 minuta më parë
20/01/19