Edi Rama, strumbullari i të gjitha të këqijve në prapaskenë dhe njeriu që e ka fut Hashimin llugave

Edi Rama, strumbullari i të gjitha të këqijve në prapaskenë dhe njeriu që e ka fut Hashimin llugave
  • 11 janar 2019 - 19:07

Shkruan: Lirim Gashi

Edi Rama është strumbullari i të gjitha të këqijve në prapaskenë dhe njeriu që e ka fut Hashimin llugave edhe më tepër se sa që e ka fut ai paraprakisht vetveten . Kur ni katunar primitiv dhe injorant me emrin enciklopedik Hashim, që ka mend sa Hashimi jem, arrin me j'u sjell n' gishta qysh t'i çohet, juve deleve në pushtet dhe në popull, atëherë mos u çuditini që Vuçiqi j'u ban n' maje t' penisit dhe j'u rrotullon dhe trullon si centrifuga rotorin . Është për keqardhje që Edi Rama flet haptas në takimin e dy qeverive kuislinge shqiptare për një bashkpunim strategjik me Serbinë (pasi që e merr urimin për festen e flamurit nga Serbia dhe lutjen me shkrim për tërheqjen e njohjes së Kosovës) dhe askush prej politikanëve kosovarë nuk reagon sot e asaj dite, përkundrazi të gjithë e fusin kokën në baltë si Struci edhe pse e kanë të qartë se Edi drogirashi e njeh Serbinë, po aq sa Hashimi jem vagjinen e lesbes Ana Bërnabiq.

E pyes vetën a e kuptoni ju politikanët analfabetë mesazhin e fjalisë magjike " Bashkpunim strategjik me këtë lloj Serbie " kur kjo fjali djallëzore e Vuçiqit keq-përkthehet nga buzët injorante të Edi Ramës?

Sa herë që e kam kritikuar Edi Ramen, njeriun që ju delet në pushtet dhe popull e mbani verbërisht në shpirt si Enveri Stalinin m'u keni vërsul me afshin e mizës ndaj mutit, për të më ngrënë, sepse receptorët e shqisave i keni po aq të ngadalshme dhe përtace sa postierët e dehur të socializmit, prandaj informatat j'u arrijnë në hypothalamus me vonesë pesëvjeçare.

Vetë fakti që Edi Rama si pikënisje, bazë dhe kompas të orientimit strategjik dhe diplomatik ndaj Serbisë i ka informatat dhe këshillat e Shkëlzen Maliqit ( djalit të udbashit më penetrant në historinë politike të Kosovës Mehmet Maliqit ) dhe ato të Baton Stanishiqit famkeq, duhet të jenë alarm i pandalshëm për trurin, zemrën dhe ndërgjegjen e çdo shqiptari normal. E po vetë jeni fajtor ! As nuk dini e as nuk pyesni!