Sali Berishën dhe Hashim Thaçin i ka zënë (NEMA), e tradhtisë nga qytetarët e dy shteteve

Sali Berishën dhe Hashim Thaçin i ka zënë (NEMA), e tradhtisë nga qytetarët e dy shteteve

Ragip Guraziu

  • 24 maj 2019 - 12:01
Image

Korrupsioni , vrasjen (ata vet të dy po i dëshmojnë), tradhtin,shpiunllaku,bashkëpunëtorë të Serbisë,po akuzohën të dytë nga qutetarët e të dy shteteve dhe nga opozita e dy shtettve,që edhe ata vetë,Salihu e THaçi po e akuzojnë njeri tjetrin për të gjitha këto,dhe koha e volitshme që Vuçiq e Daçiq,pasi ju krijuar kohë e përshtashëm,duke parë se udhëheqsit e Kosovës dhe Shqipërisë,janë qu peshë,armiq në mes veti,se sa me Serbin,dhe kjo është e vërteta se në fund të fundit Kosova ka me qenë përgjithëmonë shtet nën mbikqyrje...

Turpi i Salih Berishës dhe Hashim Thaçit

Bollni më se u bëtë gazi i botës, siç thotë një fjalë popullore, e hangshi kryt e juaj,dhe u lirivshin qytetarët e të dy shtetetve nga ju se janë lodhë me politikat e juaja shterpe dhe akuza të ndërsjelltura. HEJJJJ ! Po a jeni në dijeni se mu në kohën kur po mendohet se po vendoset diç në të mirën e kombit shqiptarë, na dolët ju dy,duke i harruar fuksionet shtetëre që keni trashiguar dhe po i trashigoni ende,po e tregoni një mentalitet shumë jo njerëzore, se thoshin te parët tanë; '' mend ka edhe kafsha,edhe ajo din ku ka shpin e vet,din me ngarn,din me pallë'',etj etj.

 

Derisa presidenti Hashim Thaçi fajëson ish kryeministrin shqiptar Sali Berishën se e ka arrestuar gjatë luftës derisa po hynte nga Shqipëria në Kosovë, Berisha jep versionin e tij rreth këtij arrestimi.

Ish-kryeministri thotë se ai nuk e arrestuar Thaçin, por ai është arrestuar pasi u vra gazetari Ali Uka, të cilin sipas Berishës, Thaçi e kishte cimer.

“Hashim Thaçi u arrestua në Tiranë për Ali Ukën, cimerin e tij që u gjend i vrarë në banesë”, tha potencoi Berisha.

Salihu, njëherë e thotë,tani thotë-nuk them ?!

“Nuk them se Hashim Thaçi ka lidhje me vrasjen e Ali Ukës, por po tregoj pse u arrestua”, ka shtuar tutje Berisha.Berisha “godet” Thaçin për vrasjen e shokut të dhomës: U arrestua për Ali Ukë

Ish-Kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur akuzave të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, pasi ky i fundit në një intervistë televizive e quajti “argat të Millosheviçit”. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha shpjegoi qëndrimin e tij dhe të Partisë Demokratike në vitin 1991 për Kosovën.

Nëse është arrestuar Hashim Thaçi është arrestuar për krim ordiner. Hashim Thaçi flinte me një gazetar në dhomë, quhej Ali Uka, u gjet i bërë thertore në dhomë. Ai është thirrur për Ali Ukën. Nuk them fare se është i implikuar apo jo në vrasjen e tij.

Shqipëria ka qenë një vend i hapur dhe Arkani mund të ketë ardhur. Ai me pasaportë jo serbe mund të ketë hyrë, nuk them dot. Por si Arkan do të arrestohej 1 mijë herë.

Në vitin 1994 Shqipëria kaloi rezolutën në OKB me 137 vota në të cilën popullit të Kosovës i njihet e drejta për vetëvendosje. Kam bërë çmos që Prishtina të ngrihet në protesta kundër Millosheviçit. Mendoja se shqiptarët duhet të protestonin. Duhej reagim. Kaq ka qenë”.

Presidentin e Kosovës, Berisha shpjegoi se e quan “argat të Beogradit” për shkak se Hashim Thaçi po mbahet peng nga Serbia për një dosje në Hagë.

“Ky ka marrë misionin e Serbisë së Madhe. Dosja e Hagës është e tëra e formuluar nga Vukçeviçi, është prokuror i Serbisë. Z.Thaçi ka një dosje të madhe në Hagë dhe ajo dosje është bërë e tëra nga Beogradi”, u shpreh ish-Kryeministri Sali Berisha.

Korrupsioni , vrasjen (ata vet të dy po i dëshmojnë), tradhtin,shpiunllaku,bashkëpunëtorë të Serbisë,po akuzohën të dytë nga qutetarët e të dy shteteve dhe nga opozita e dy shtettve,që edhe ata vetë,Salihu e THaçi po e akuzojnë njeri tjetrin për të gjitha këto,dhe koha e volitshme që Vuçiq e Daçiq,pasi ju krijuar kohë e përshtashëm,duke parë se udhëheqsit e Kosovës dhe Shqipërisë,janë qu peshë,armiq në mes veti,se sa me Serbin,dhe kjo është e vërteta se në fund të fundit Kosova ka me qenë përgjithëmonë shtet nën mbikqyrje...

Por edhe SHqipëria ka për ta zënë taksirati, me këso udhëheqës si pula pa kokë thotë populli,po e degradojnë Shqipëri dita -ditës,edhe në Shqipëri,pleqtë duhet të ikin në shpi,duhet dhe ka nevojë ja sot ja kurrë edhe Shqipëria ta ketë një strukturë të re politike rinore,që do e qonte Shqipërinë përpara dhe jo kështu siç jemi tani.

Ndryshe,duhet kuptuar njëherë e përgjithmonë krerët shtetërore të Shqipërisë dhe të Kosovë se me këto politika më nuk shkohet,ose largoheni vetë ose do ju largojë dikush tjetër,se kështu siç kanë filluar Berisha e Thaçi me akuza të ndërsjelltura,uji na shkonë në mullirin e tjetërkujtë.

(Kosova Sot Online)