Pasuria e hajnave dhe banditëve...!

Pasuria e hajnave dhe banditëve...!

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 11 qershor 2019 - 11:14

Me publikimin e pasurisë nga krye hajnat e majave të shtetit dhe në përgjithësi të bandave politike (që mjerisht akoma po lexoj si ka të atillë se bandat politike po i quajnë parti dhe banditët e këtyre bandave hajdutësh i quajnë anëtarë dhe nuk skuqen fare), po hiqen maskat e hajnave dhe banditëve se kush janë ata që kanë lëshuar langonj në gjah, për të copëtuar,vjedhur vendin dhe se kanë bërë plane se si të pasurohen jashtëligjshëm. Fjalën e kam se hajnat,vagabondët, mashtruesit,banditët e kanë një adresë dhe që strehohen nën kulmin e majave të larta të shtetit,në Qeverinë më hajdute në tërë planetin, në Kuvendin rrugaçësh e kurvarësh dhe në bandat politike.

Kohëve të fundit, çdo ditë e më shumë po dalin në dritë së kush janë hajnat dhe banditët, që një decenie e kusur e kanë vjedhur dhe po e vjedhin Kosovën në emër të luftës dhe në emër të vendit. Pra, tani po hiqen maskat dhe ra perdja e hajnave dhe banditëve se kush janë ata që kanë lëshuar langonj në gjah nga hoteli "ROGNER" dhe nga Diaspora, për të kapur shtetin dhe për të copëtuar,vjedhur vendin dhe se kanë bërë plane se si të pasurohen jashtëligjshëm. Fjalën e kam se hajnat,vagabondët,mashtruesit,banditët kinse po merren me politikë dhe pra luftës nuk kishin as bukë të mjaftueshme për të ngopur barkun. Në fund të fundit, tashmë po dalin dhe flitet hapur edhe në Kuvendin kukull të stërmbushur me banditë dhe rrugaçë, që po e dëgjon edhe populli dhe me milionat e kopilit te Titos, hajnit të Diasporës, argatit të Slobodan Milosheviqit dhe krahut të djathtë tërrahmanzinjve, që quhet ISA MUSTAFA, që doli nga goja e tij dhe askush tjetër për 5 milionë (me fjalë pesë milionë marka), kjo vetëm që dihet publikisht se vetëm një Zot e di se këto grupe banditësh, vagabondësh, kriminelësh kanë vjedhur.

Të Hashim zezës me shtëpi më të madhe se kryetarët e shteteve më të fuqishme të botës, me Kadri Topuzin me fajdet e Zoti e marroftë dhe e pagoftë nga ay, nga Ramushii Gjoko Haradinajt, me shtëpi me kulm me plan te Rok Felerit,me ata motorët e DEVIDSONAT APO AY E DI MË MIRË SE UNË SE SI QUHEN. Ah, çka na beri ky edepsez me Çakorrin, Kullën, Zhlebin.., na hoqi tervjel dhe burgi. Po kurrë nuk ka me ia pa hairin,mbajeni mend se ka për ta paguar që edhe gurit e drunit ka për t´i ardhur keq.

Sepse pasuria haram paguhet në këtë botë, po a pe pasuritë e krye banditëve të bandave politike. Mos e gëzofshin! Po, përse e latë popullin në fukarallek e në mjerim more langonj, more zuzarë e zagarë, more të pafytyrë dhe hajna.

Po, perse nuk iu erdhi keq dhe nuk patët mëshirë kur populli nuk ka bukë dhe mbledh nga koshat e polehërave dhe ju pini verë që kushton jo më pak se 1 mijë euro një litër, populli nuk ka para për ilaçe dhe ju bëni sallamadi dhe dyzen ahengu me gjakësorët serbian nëpër hotelet më të shtrenjta të botës dhe pa fije turpi për të mashtruar popullin flisni edhe në emër të UÇK-ës dhe mundoheni të shisni dushkun për gogla!

Ushtarët e UÇK-së pa bukë e pa ujë dhe sot këta qen dalin në "syret" me ta dhe zgërdhihen si qen. Turp!

Merreni me mend se sa ushtari i USHTRISË ÇLIRIMTARE TË KOSOVËS ka mbetur pa bukë e pa ujë, ka fjetur nëpër istikame, në borë e në shi, është përzhitur në pikë të diellit dhe është ngrirë në acar, në vend të jastëkut ka vënë grumbuj dheu dhe gur për të fjetur dhe në fund të fundit, e kishte dhënë dhe qitur shpirti në pazar kundër hordhive çetnike-serbe, mercenarëve rusë, që zotëronin makinerinë më moderne të luftës dhe banditët grumbullonin dhe numëronin paratë, jetonin në luks dhe hotelet më luksoze të botës,bridhnin pas kurvave nëpër shtëpi publike dhe bëni pazare se çka të uzurpojnë dhe çfarë prona shtetërore dhe nëpër bjeshkë dhe verri të vriten si qentë shqiptarët, të masakrohen, të dhunohen me mijëra gra shqiptare dhe pastaj të vriten dhe të humben pa shenjë e pa dok.

Shih për këtë, tani po zbulohen se ky soj hajnash, banditësh, kriminelësh, vagabondësh kanë blerë PRONA ME PARA TË POPULLIT NË SHQIPËRI,NË KOSOVË TË MOS FLASIM, NË MALTË, NË TURQI, NË EVROPË DHE DERI NË AMERIKËN E LARGËT DHE NË AZI DHE ASKUSH NUK I TRAZON DHE NUK I BURGOS KËTA QEN HAJDUTËSH. Kur them këta qen, nuk e kam fjalën t´i ofendojë qentë e racës sonë,por kjo specie është serbosllave, sepse bile as ata nuk e kishin vjedhur më zi e më keq këtë vend që na ka lënë ZOTI HISE dhe se të vidhet NË EMËR TË GJAKUT SHQIPTAR QË ËSHTË DERDHUR LUMË DHE QË PININ ÇETNIKËT E DRAZH MIHAJLIT ME LUGË DHE ME KAFKAT SHQIPTARE BËNIN DEKORIME PËR LAMBË DRITASH,NDËRKAQ,KY SOJ KURVASH DHE BIR KURVASH VIDHNIN DUKE UPASURUAR MË TË KAMUR SE SHEIKËT E DUBAIT. KY GRUP DHE KLAN BANDITËSH SHIKONI SE SI UZURPUAN PRONAT SHTETËRORE NË PRISHTINË,PRIZREN, MITZROVICË DHE... ndërtuan shtëpi më të shtrenjta se që ka DONALD TRUMP. NGA E KANË BURIMIN KËTO PARA QË DERI DJE KËTA BIR KURVE NUK KISHIN BUKË PËR TË NGRËNË,KURSE JO MË PAK SE 50 ISHUSHTARË DHE TRIMA TË UÇK-së BËNË VETËVRASJE VETËM E VETËM SE NUK KISHIN BUKË T'U SHTRONIN FËMIJËVE NË SOFËR DHE NUK KISHIN LEKË PËR TË BLERË ILAÇE PËR TË SHËRUAR PLAGËT.

Vetëm ndaluni dhe shikoni se çfarë vetura kanë kurvat e tyre, se çfarë orë dore, se çfarë gëzof leopardi dhe çizme all të kuqe të PUFAVE që në trup mbajnë mijëra euro, edhe pse nuk kanë shije dhe nuk shkojnë në shtatin e këtyre kurvave.

Mashtrimet me veteranët e luftës

Në këtë grup banditësh e hajnash që po e vjedhin shtetin, djersën e taksapaguesve janë edhe ata vagabondë që kanë lëshuar dhe kanë vulosur edhe për veteranët e luftës që lërë që asnjë pushkë nuk e krisën kundër armikut, por ndoshta ishte 2-3 vjeç dhe pastaj flitet sipas disa burimeve se kanë paguar njerëzit nga 1500 deri në 3000 euro, që do të thotë hajni e kulluar, për te cilën duhet ndjekur rrugën e këtyre hajnave që dëmtojnë shtetin dhe pasurohen jashtëligjshëm.

Kësaj radhe për të mos e zgjatur më shumë,duhet të kapën patjetër hajnat që e vodhën dhe po e vjedhin shtetin në emër të luftës, në emër te vendit, në emër të gjakut të derdhur dhe këta hajna dhe vagabondë shesin salltanete para popullit, hajnia kap jo qindra miliona, por miliarda, të konfiskohen pasuria dhe tokat e uzurpuara të shikohet se pronat e uzurpuara a kanë tapi, a ja ka lënë gjyshja apo si e kanë hallin dhe pastaj do të flasim për dyfekun krahut dhe për gradat...

Të kapen hajdutet, por me thoni Ju nga kush të kapën, që mjerisht kjo specie hajdutësh ,vagabondësh, banditësh,kurvash e kurvarësh e kanë futur me një kope edhe sistemin e kalbur gjyqësor. Këtyre do t´ia tregoj vendin vetëm POPULLI DHE DORA E MALLKIMIT QË DO T´I NDJEKË PAS KUDO QË TË SHKOJNË. KËTYRE VETËM QENTË IA PËSHURRSHIN VARRIN ME LEZET. ZOTIN DORËZAN! Dhe, krejt në fund fare, shkrimin po e mbylli me: RROFTË USHTRIA ÇLIRIMTARE E KOSOVËS ! LAVDI DËSHMORËVE TË KOMBIT! POSHTË HAJNAT,PROFITERËT,VAGABONDËT,BANDITËT,KURVAT E KURVARËT...! Për të bindur për këtë që e shkrova pa pishman fare,vetëm shikoni pasuritë që i publikuan këta krye hajna dhe këta krye banditë dhe atëherë vërtetoni se a jam unë gabim që i quaj këta BIR KURVE...! Për këto që flas e shkruaj mbaj përgjegjësi morale, penale e juridike.

(Kosova Sot Online)