I bëj apel Albin Kurtit që urgjentisht ta bllokoj kufirin mes Kosovës dhe Serbisë

I bëj apel Albin Kurtit që urgjentisht ta bllokoj kufirin mes Kosovës dhe Serbisë
I bëj apel Albin Kurtit që urgjentisht ta bllokoj kufirin mes Kosovës dhe Serbisë

Dardan Grapci

  • 13 tetor 2019 - 21:45

Ne mengjes jane helmuar 26 zyrtare te KQZ-s nga votat e ardhura prej Serbis qe te verifikohen.

 

E falenderoj Zotin qe ky lloje helmi nuk ka qene vdekje-prurese, po cka te ishte ne vend ketij helmi ndonje virus sikur EBOLA apo ANTRAKSI si do kishin reaguar Policia kufitare e Kosoves?

 

A e dijne keta politikane qe shume thjesht ka mujt me ndodhe qe kjo te jete ngjitese dhe virus qe mund te perhapet permes ajrit ku mijera qytetare do kishin pesuar infeksion apo vdekje?.

 

Deri kur do ta kuptojne keta pushtetare politik dhe KQZ-ja se Serbia gjithmone e ka pas synim asgjesimin e popullates Kosovare duke ia filluar nga viti 1991 kur nxenesit e shkollave te ndryshme jane helmuar me qellim qe te sjellin frik tek qytetaret e Kosoves me urdher te Sllobodan Millosheviqit?, a thu cka duhet edhe tjeter me ndodhe qe me kuptu keta pushtetare Politik qe ka ardhur koha e bllokimit te kufirit mes Kosoves dhe Serbis?.

 

Do ishte mire tani si kunder pergjigje Qeveria Kurti ta anuloj idene per reciprocitet, dhe ta rris taksen nga 100% ne 1000%, dhe t'ia mbylle Serbis korridoret permes Malit te Zi, Maqedonis dhe Shqiperis duke bere kontrolle te ashpra ndaj cdo automjeti qe tenton me hy ne Kosove, per ta pamundesuar edhe ndonje sulm fatal nga njerezit e BIA-s dhe qytetaret Serb qe mund te vijne nga Serbia e te paguar nga kriminelet Serb.

 

Po te kishte ndodhur kjo ne ndonje shtet evropian apo ne Amerik qeveria do e kishte aktivizuar ushtrine per ti mbikqyr pikat kufitare te atij vendi, tani shtrohet pyetja - PSE QEVERIA E SAPO FORMUAR NGA LVV DHE LDK NUK E JAPIN ALARMIN PER RREZIKSHMERI TE LARTE DHE TE KERKOJNE NGA SHTABI I FSK-S PER TI MBROJTUR KUFIJTE E KOSOVES EDHE NGA NDONJE POTEZ KEQ-DASHES I SERBIS?.

 

I bej apel Albin Kurtit qe urgjentisht ta bllokoj kufirin mes Kosoves dhe Serbis derisa te qartesohet se nga cili qytet i Serbis kane ardhur ato flet-votime me helm, si dhe te kerkoje nga Serbia nje spjegim per kete skandal. E jo te bej tolerime kinse asgje ska ndodhe.


(Kosova Sot Online)