“Ju kofshi shnosh për PSD-në dhe bandën e Shpend Jahtit!”

“Ju kofshi shnosh për PSD-në dhe bandën e Shpend Jahtit!”
“Ju kofshi shnosh për PSD-në dhe bandën e Shpend Jahtit!”

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 03 nëntor 2019 - 15:49

*Ne derexhe dhe ne shtratin e vdekjes janë duke dhënë shpirt edhe bandat e cubave, tuxharve, hajnave dhe pro serbeve dhe pro ruseve...

Shkrimin sot po e nisi per historikun e nje grupi zogje shtegtaresh që u dalldisen dhe u tremben, kercenin dege me degë dhe me ne fund jane bere pike e pese, kane mbetur jetim pa babe e pa nanë,sepse kane ikur me damken e zeze nga kopeja qe kishin hyre me hile dhe me tradheti krejt ke qellim qe te vrapojn pas hajnise taman si ata korbat e zi pas kufomave te vdekura.

Ç´eshte e verteta, ia arriten qellimit shume sukseshmem sepse keta flokepalaret qe deri, sa te hynin ne kete çatin e Vetevendosjes ishin leckaman, nuk kishin para as per bilete autobuzi dhe as nuk e ngopnin barkun me buke,por sa çil e mbyll sytë u bene supermilionerë dhe siguruan pasuri per shume breza, me hajni e haram e paçin brez pas brezi djersen e taksapaguesve!

Kryekapo i keti grupi zogjesh,Shpend Ahmeti, por me vone do njihet ne popull si Shepen hajni e Shpend jahti, do ndiejn "viçin gjalle", sepse u pasuruan me para haram, nuk ishin me zogj por u bene kelysh qe te kafshojn hajnisht e helmueshem, filluan te LEHIN BILE ATE SERT, te qesin shqelma si ata hamshoret e perdal. Shih per kete, kjo bandë hajnash e kishin ndersyer nga prapa nje tellall te leh kunder meje bile me bene me te rrezikshem se Vojislav Shesheli dhe disa aktivist te Tiranes, pa qene une kurre ne jeten time anetarë i ndonje bande, se e dini ju se une ketyre partive i kam thene dhe do i them pa i´a nda banda. Nejse i pranon i shkreti se ishte fukara dhe i duheshin leket.

Kapo i kesaj bande quhej Shpend Ali Ahmeti, me origjinë shume te besueshme titiste dhe per mua titistët nuk kane qene dhe nuk jane perpos SPIUN DHE TRADHTARË TE KOMBIT SHQIPTAR.Bile ky soj vagabondesh qe kishin edhe librezen e peshurrt te LKJ-es per te treguar vetin se jane me titist se fashistet serbian e mbanin ne mure te odave foton e qenit plak Titos, terroristi shqiptar që bashke me kasapin famezi e gjakzi,Aleksander Rankoviqin,Minister i Puneve te Brendshme te asaj kohe, kishin thene se duhet leshuar KOSOVA E VDEKJES NE KOKAT SHQIPTARE.

Me vone, Shpend zeza me nje nip te tyre te Serbise, qe nuk e fajsoj aspak sepse djali nuk e zgjedh nenen,por burri e zgjedh grauan e bejne nje bande dhe i palojn emrin FER qe nuk do te kete jete te gjate dhe behet FERR. Duke pare se ketu nuk eshte vendi i pershtatshem per hajni,sepse ky grup e kane ne gjak hajnin i´a mesyjn te Albin Kurti ne Vetevendosje. Ne Vetevendosje hyne si kopilat,tebdil por me vone do i heqin maskat nga surrati, sepse i drejtonin klanet e rrjetit te nentokes kriminale dhe banda serbiane Devolli, krejt me direktivat e kelyshit te UDB-es serbe me libreze zyrtare,langoi i Jovica Stanishiqit, Baton Fazli Haxhiu, i denuar me vdekje ne kohen e luftes si bashkepunetore i UDB-es, kunder UÇK-es dhe vendimi per vrasjen e keti kelyshi u muarr ne Likoc te Drenices.

Nga anet e mia te thella, ne Zhur, te krahines se Lumes, Republika e Shqiperise,burrat qe kishin mustaqet si vrezhda e kungullit dhe qe i perngjanin burrave te lashtesise thonin:"KUR KA KOJSHIA MORTË,MOS BEJË DASEM!". Por, ky grup i vogel banditesh,zorraxhish qe dinin qe eshte burrenia, ata ishin verbuar per hajni dhe per pushtet. Baba (Albin Kurti), ju bjer ne HAPS e burgosen cubat dhe hajnat,por jo hajnat do si do, por hajna qe nuk ia gje shoqin as ne Ballakn e as ne Evrope. Kjo kope dilinxhish i zunë prit babes dhe i rane sakicë e hanxhar prapa kurrizit dhe filluan nje plan kurvash. -Po,po, tipik kurvash! Ja nisen me sms per te bere poterë, qellimisht e ndersyen nje te faqes se zeze, qe do mbete sorre e zeze sa te jete toka e qielli. Hajnat zgerdhiheshin duke mashtruar vetin dhe kapon e bandes, Shpendin e Ali Ahmetit, Aliu ndjese paste ishte fotografuar me qenin plak Titon, e kishin lene nenhije as ne toke e as ne qiell.Ay kapo famezi qe e beri katrahure Prishtinen, shikonte se ka po fryen murlani i sert te vesh gezofin.

Klani i Zemunpoljes,banda serbiane Devolli dhe kelyshi i Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiu, i ndersenin se ia kishin hedhur kapistalin nga grazhdi dhe e lepinin ashtin per te goditur me shume Albinin dhe shkatrruar Vetevendosjen. As nuk e vritnin mendjen se do vie dita se do ikin me damke te zeze ne ballë dhe do t´ia hane koken njeri-tjetrit.

U mbajten zgjedhjet me 6 tetor 2019 dhe kjo bande hajnash qe kishin ikur si kurvat, humben si shurra e pules. Populli i ra shuplakë, i peshurren ne fytyre dhe humben aq poshter dhe me marre qe nuk e njeh historia shqiptare.

Sipas burimeve te mia, perpos qe u ka hyre fitili me ata tuxharet, keta jane duke ia hedhur fajin njeri-tjeterit dhe jane duke kruar kupen e krevit si themi ne atje larg ne krahinen e Lumes. Dhe, me besoni se kjo ka per te ndodhur do ja hane koken njeri tjeterit se nuk eshte kollaj te vjedhish djersen e fukaras e te behesh i kamur si sheiket e Arabise qe deri dje nuk kishin breke. MOS E LENSHIN PA NGRENË KANIBALISTAT! Oh, Zot i Madh!

Kjo bande dhe kapo i kesaj bande dhe ata kelyshet qe ishin rrotull tyre, vdiçen me marre te zeze, pa ceromoni fetare as me hoxhë e as me ate fenarin plot tym te zi te popave. Vdiçen me marre te zeze,as vend per varr nuk do te kenë sepse rrasa e varrit nuk mund t´ia drejtoj kurrizin. Shume zullum i kane bere Prishtines dhe vendit ne pergjithesi.Harami i goditi shume shpejt. As kush nuk i sheh ne "sheher" nga marrja. Vdiçen dhe as kush nuk po ia sheh xhenazet,as arkivol e as tabut. Eh, more qyq sa keq u be! Zuzarë keni per te mbetur,bisht qeni keni per te mbetur se keshtu ja trusi klani gjaksi i Zemunpoljes,apo me mire me thene "PRONTO", banda serbiane Devolli dhe langoi i Stanishiqit, Batoni, qe Serbia po e njeh si Bato Hoxhiq.-Po, ju derzi qe "Dilshi ne syret" per fedellek ku do shkoni?Haram,haram, haram!

Vdekjen nuk po e pranojn,po kerkojn shpetim per te ulur te ndonje mullar HAMSHORESH.Kot e kane edhe pse jane bere si soji atyre kurvave qe presin te semafori. Pushteti nuk merret me dajak ne krah, me dhune, me zjarr e me hekur. Pushtetin ta jep populli, e populli juve ju peshurri me lezet. Pos juve dilinxhi, bandat tjera hajdutesh;cubat,tuxharet,proserbet dhe pro-ruset... jane ne shtratin e vdekjes,jane duke derxhur dhe po japin shpirt. Mos u beni merak fare une, e di DIAGNOZEN DHE AJO ESHTE JU KA ZENE HAKU I POPULLIT,SE SHUME E KENI VJEDHUR,MALTRETUAR,MASHTRUAR,TRADHTUAR...ndaj mallkimi i tyre do t´iu ndjek kudo qe te shkoni. Zotin DOREZAN...!

Dhe, krejt ne fund fare, JUVE QE JU KANE MASHTRUAR KETA BANDA DHE BANDITË,ZOTI JU LASHTË SHNOSH...! Jo, nga une, se nuk e meritojn as t´iu ngushlloj e as te varri nuk do i vizitoj. Keta do vizitojn vetëm qentë dhe do ia urinojnë varrin me lezet.

(Kosova Sot Online)