Shteti i bandave dhe kurvarve...!

Shteti i bandave dhe kurvarve...!
Shteti i bandave dhe kurvarve...!

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 14 dhjetor 2019 - 15:43

Kesaj radhe nuk do t´i numroj dhe nuk do t´i zbardhi nje nga nje,por, do te ndalem vetem me nje krim qe nuk e njeh bota e qytetruar dhe qe na çiten marre te zeze,se si njeriu jeton ne shtetin e bandave dhe kurvarve. Nuk do i permendi hajnit,skandalet,aferat,korrupcionin, vizat,papunesinw,kapjen e shtetit,sistemin e kalbur gjyqesor,mospranimin ne UNESCO,mospranimin ne INTERPOL, shkatrrimin dhe hajnit neper digastere si ne "Trepçë", ne PTK, ne Telekom, mjerimin ne arsim,ne mjekesi,bashkepunimin me gjaksoret serbian, me shitjen e trojeve tona dhe duke bere dyzen ahengu me parat e popullit,hajnia ne lokalet e sigurta te policise,punesimet familjare,klanet mafioze,udbashet dhe tradhtaret, tentimi i vrasjeve ne mase me ushqime kancerogjene dhe ushqim derrash e qensh per perfitime personale duke demtuar buxhetin e shtetit me miliarda e duke mbushur xhepat e tyre dhe duke i trashur kontot dhe siguruar neper vend te botes dhe shume shume te tjera.

Nuk do t´i permendi kesaj radhe per dy arsye; e para, sepse kam shkruar shume vite dhe ate panderprere dhe e dyta, se faqet me letra do te mbulonin jo vetem teritorin e Kosoves, sepse eshte e vogel,por do te mbulonin edhe tere teritorin e SHQIPERISE ETNIKE pa me te voglin dyshim.

Pra, kesaj radhe do jam i shkurtur dhe se si eshte zor njeriu te jetoj ne kete shtet te BANDAVE KRIMINALE. Ne cilin vend te botes ndodh kjo? Nuk ndodhw as ne tere Afriken. Fjala eshte, vajza e mitur, sa nis shkollen e saj per te edukuar dhe arsimuar dhe mesuesi konsiderohet si prindi i dyte,mesuesi ose ky bir qeni e dhunon vajzen e mitur shtalb, e shkreta ose ka mundur te jete edhe bishtdredhur(!?),por, sido qe te jete, kjo kerkon ndihme dhe per te zbardhur rastin ne polici dhe pikerisht ky burre kurve, bile thone se paska qene me grade ky idiot, te njeten vajze e dhunon.

Qyqja pa krah shkon edhe me tej dhe kerkon ndihmen te nje avokat dhe se kur shpreson dicka te mire edhe ky burre kurve e dhunon! Dhe, me thoni tani ku te shkoj me tej kjo e zeze!?

Idioti ne arsim merre pagen nga djersa jone, idioti tjewr ky qene bir qeni bile edhe me uniforme shtetrore po ashtu, merre rrogen nga shteti, idioti tjeter i veshur kinse me petkun e drejtesise po ashtu merre rrogen nga djersa jone dhe shteti dhe sillen shtazarakisht ndaj nje femre edhe me keq ndaj nje vajze qe mish e asht e ka te njom akoma qe buzet i derdhin tamel, se te themi qumesht keta bir kurve nuk e kuptojn.

Tani, si eshte i sigurt te jetoj njeriu ne nje shtet ku e kane ne dore krye banditet,krye vagabondet, krye hajnat? Ku mund te jete njeriu i sigurt? Kjo te ndodhte nga nje qytetar i rendomt dhe do te behej hataja dhe kur nje te mitur e dhunojn me zi se nipat e Drazh Mihajlit, si mund t´i thuhet ndryshe?

Ku ishte dora e shtetit? Dhe, merreni me mend ky soj kurvaresh te veshur ne xhaketen e shtetit, pa fije turpi dalin dhe kerkojn voten e qytetarit, bile shume kurvarw e kurva shkojn e dalin edhe ne "syret" me kryetaret e kesaj bande kriminale dhe ne shenj krenaria e plasin edhe neper rrjete socioale, ne facebook dhe bile me qafen pakes te shtrembruar dhe te qeshuara kurvash me salltanet...

Per te mos e zgjatur me tej, populli kerkon te dij se keta qene dhe keta burre kurvash, a kane femije,a kane familje, a jane distancuar publikisht nga ketra kurvarw, a i le kush brenda dhe ju jep shkam per te ulur dhe pastaj a eshte pervluar ky shkam, ku jane ulur keta kurvarw shkuar kurvareve. Po keta bir qena a kane vajza dhe si mund te dal vajza e keti qeni nder shoqe...!

Dhe, krejt ne fund fare, meqe nuk ka shtet ligjor dhe ne qofte se ka ne Kosove, qe vetem mendon se ka shtet ligjor ay mund te jete i SHITUR OSE IDIOT, personalisht jam i mendimit keta qen,zage dhe langonjw  dhe krye banditet qe e kane kapur shtetin te denohen ne sheshe te qytetit te hapet nje gropw dhe te gjuajn me gur deri kur te ngordhin si qen te zgjebosur dhe nuk mjafton qe as te denohen dhe te gozhdohen si Krishti ne kryq e aq me keq qe keta qen te ushqehen neper burgje me parat tona.

Une mendoj keshtu dhe kush mendon ndryshe eshte puna e tij. Zotin dorezan!

(Kosova Sot Online)