Nuk qeveriset me 'mend' t'Ramushit

Nuk qeveriset me 'mend' t'Ramushit
Nuk qeveriset me 'mend' t'Ramushit

Kimete Berisha

  • 27 shkurt 2020 - 17:15

Taksa ishte ide e Ramushit.
Veç Ramushi 'e di' çka ka dashur të bëjë me taksën.

Prandaj, të heqësh dorë nga një ide që s'është 'e jotja', a ka më lehtë.

Taksa në dorën e qeverisë Kurti është një 'peshqesh' nga qeveria Haradinaj.

Të kesh në dorë një 'vendim' që s'është 'i joti' për ta 'shitur shtrenjë' atë vendim, si kompromis, a ka më fat.

Sepse, Ty nuk po të bjen m'i shkel premtimin tënd, por premtimin e 'huaj'.

Të dukesh se për hir të Amerikës po lëshon 'pe' për taksën, po sakrifikon dhe po jep diçka që nuk ishte vendim dhe 'idea' jote, është fat i madh.

Se ty po të bjen me 'rifitu' simpatinë amerikane me 'djersë' t'Ramushit.

- Taksa ishte e domosdoshme për të kaluarën.
- Heqja e taksës është e domosdoshme për të tashmen.

P.S. Reciprociteti është proces, heqja e taksës është 'hyrje' në proces.
Hiqe, shlirë.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"