Kush dhe përse e rrëzuan Albin Kurtin ?

Kush dhe përse e rrëzuan Albin Kurtin ?
Kush dhe përse e rrëzuan Albin Kurtin ?

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 04 prill 2020 - 21:52

*Kush e beson probagandën e klaneve mafioze që ja kalojnë edhe klanit te Zemunpoljes dhe kopilave të Titos,LDK-ës, që Albini, u rrëzua se shkarkoi një harambash, nje hajvan i peshave të rënda,Agim Veliun dhe se Albini është antiamerikan. Këto pyka të kësaj zezenaje të këtyre bandave nuk i beson njeri.

*Nuk ka shqiptar që ka gjak shqiptari që është antiamerikan.Më falni gabova rënde.Në fakt, ka dhe ata janë ata, që e vodhën shtetin deri në palcë,ata që hanë e pijnë dreka e darka me gjaksorët serbianë,ata që shiten toka të Kosovës që na ka lane Zoti hise dhe janë mbrojtur me gjak, në fakt ka dhe janë ata që u bënë supermilionerë dhe siguruan pasuri jo me pak se edhe për 30 breza me hajni dhe para lufte nuk kishin as brekë për të veshur dhe pasi e vodhën vendin deri kur i preku mish e ashtë dhe thonin:"Po, shkoj me lujtë koqe me amerikanët",në shenjë përbuzje.

Lexo me poshtë se cila është e vërteta përse u shkarkua Albin Kurti dhe jo Qeveria, se nuk kishte qeveri. Qeveri i thua me kopilat e Titos, të Isa Mustafës,vegla e Hashim zezës!

Është për të ardhur keq vetëm të mendosh se me çfarë bandash politike të kanaleve të nëntokës kriminale kemi të bëjmë. Dhe, merreni me mend se në çfarë niveli të turpshëm kemi ra, sa që populli adhuron akoma bandat me kriminale që e plaçkitën Kosovën deri në palcë dhe nuk kanë të ngopur. Jemi të gjithë dëshmitarë të kohës, që nga pas lufta e morrën Kosovën në dorë njerzitë e pameritur,gjysëm analfabet dhe kjo bëri që ta kapin shtetin me dajak në krahë dhe ta bëjnë ZAP.

E vodhën buxhetin e shtetit, siguruan pasuri jo me pak se për 30 breza, punësimet e u bënë me marrje ryshfeti, me mashtrime,me premtime boshe dhe shih për këtë, këta kryebanditë dhe kryemafiozë të gjitha punësimet familjare jo me pak se 10 persona i punësuan ne digasteret më të forta të vendit dhe jo vetëm kaq,por punësuan dhëndurët,baxhanakesha dhe lloj-lloj kurvash, po përsërisë lloj-lloj kurvash.

Djersa e taksapaguesit vidhej deri në palcë, invalidët e luftës nuk kishin as mjete per ilaçe për të qetësuar plagët,nuk kishin as bukë të mjaftueshme për t´i shtruar në sofër fëmijëve, ndërkaq përpos që këta kryebanditë më të rrezikshëm jo vetëm në Kosovë,por në tërë Ballkanin, nuk po e përdori fjalën dyshohet, se kjo është e sigurtë, pra, kryemafiozët jo vetëm për veti që siguruan pasuri që ja kaluan edhe sheikve të arabise, por shikoni kurvat e tyre, sërish po ripërsërisë shikoni kurvat e tyre se sa i kushton një orë dore, shikoni se sa i kushton gëzofi i LEOPALDIT, shikoni se sa i kushton çanta e dores,asnje centë me pak se 8 mijë euro, shikoni se sa i kushtojn çizmet all të kuqe, për të përkujtuar lokalet e PUFAVE-BORDELLOVE DHE NUK GUXOJMË TË FLASIM PËR VETURAT QË I´A KALOJNË KETO RROSPIA EDHE MERLYN MONROS DHE KUSH PËSHURRAJKAT QË DERI DJE KANË NGRENE BUKE E XHIZE...

Pra, u vërtetua edhe nga faktori ndërkombetar se këtu është KUPOLA E KRIMIT QË PO E VJEDHIN BUXHETIN E SHTETIT DHE DJERSEN E PUNËTORËVE. U çuan fjalë:BURGOSNI KRYEBANDITËT,por ç´do kur e kishin bërë sistemin të kalbur gjyqësor dhe nuk guxonin të bënin as gek e as mek, sepse ishin në të nejtën valle dhe nuk i linin hapsirë VETTING-UT, për t´i shoshitur këta qelbësira dhe bytheqirë. Dhe, kësaj kopeje banditësh e hajnash u hyri NË GJAK HAJNIA DHE PUSHTETI! Nuk u ndaleshin,përkundrazi, e formuan një RRJETË KRIMINAL TAMAN SI TË MARIMANGËS DHE ATË SI NË SISTEMIN BAZË SI NË ATË LOKAL.Pra, kryebanditët i kishin duartë dhe rrugën e lirë sepse nuk i trazonte askush dhe kjo bëri që të VARFROHET POPULLI,TË IKIN RINIA QË PAPUNËSIA U BË ME E MADHE NË EVROPË,KREJT ME FAJIN E KËTYRE KRYEBANDITËVE. Dhe, aq të paftyrë ishin dhe janë deri në vdekje, kur pa pike mëshire u talleshin me popullin. MË BESONI DHE JU BETOHEM PËR FLAMUR SE KAM DËGJUAR KRYEVAGABONDËT NË KUVEND THONIN:"SHKONI NE PROKURORI...". Këtu e shihni se me cfarë kriminelësh kemi të bëjmë, se me çfare kryebanditësh! Duke menduar se populli e HA KËTË PYKE TE KËTYRE RROSPI MASHKULL, KINSE VËRTET KA PROKURORI DHE JANË TË PASTËR SI LOTI. Po, a nuk janë pikerisht këta kryebandite që e kanë shkelur Kushtetuten, ligjet dhe merreni me mend se si hiqen CUBAT. Oh, Zoti i madh ja ... tej e për tej!

Për të mos e vazhduar me tej, se para se të shkruaj po mendojë krejt shkurt,por si po hy e te merrem me kryebanditët që përpos që e vodhën vendin deri në palcë,se si vodhën edhe NË VARRE TË DESHMORËVE DHE JO MË PAK SE 50 U VETËVRANË E KËTA ME RROSPI BASHKË SHKOJNË E PIJNË 1 LITËR VERE KU KUSHTON JO MË PAK SE 1100 euro. Po, a e dini se këta matrapaz kane ardhur nga skerkat që edhe dreci nuk bënë ve, a e dini se këta e kanë HANGËR SAPUNIN PËR DJATHË, A E DINI SE KËTA CUBA NUK E KANË DALLAUR MISHIN E BARDHE TË PULES ME MISHIN E PESHKUT.Dhe, ky soj kupukësh i klaneve më të rrezikshme se klanet e Zemunpoljes të marrin pushtetin:Ruajna Zot!

Kush dhe përse u rrëzua Albin Kurti...?

Që ne fillim Albin Kurti, nuk u dashtë të lidh kijet me kopilin e Titos,me hajnin e Diasporës, me argatin e kryetradhtarit të Rrahman Morinës, ISA MUSTAFËN. Isa Mustafa, përse merret si BIÇIM edhe sot në Serbi se si duhet luftuar SERBIA UNIKE. Albini, nuk u deshtë të bashkohet me një BESËPRERË,ME NJË TRADHËTARË DHE SPIUN SI ISA MUSTAFA DHE MENDONI JU SE KOT SERBIA E MILLOSHEVIQIT I DHA "ZNACKA" AQ SHUMË SE NUK I´A ZINTE GJOKSI E DERI NE KËRTHIZË NUK KISHTE VEND.

-Mire, e bëri prej ZORIT, por, përse nuk e bëri mend se ky qelbësirë, ky qylah dhe ky dilber i Serbisë, Isa Mustafa, ndër dej edhe sot i buron gjaku i Shumadisë, t´i le krujqit në rrugë dhe ashtu doli. Edhe një gjë si nuk e kuptoi se ky është bishdredhur dhe argati I Hashim Brojës, që janë në dem të Kosovës, qe e shitën pikërishtë ky grup banditësh tokat tona që na ka falur zoti hise dhe janë lare në gjak për mbrojtje.Po, si nuk e kuptove qe ky karanfil e bëri Hashimin e Brojës, kumbarën e Baton Haxhiut, këlyshi i Jovica Stanishiqit dhe të Alëksandër Vuqiqit, President,ai qelbësira e bëri këtë kopil Kryeministr.

Kur populli kërkoi NDRYSHIME,ERDHI DITA DHE VENDOSI TË FITOJË VETEVENDOSJA EDHE PSE UNE NUK KAM VOTUAR DHE KURRË NË JETËN TIME NUK KAM QENË ANËTAR I NDONJË BANDE POLITIKE.

Shih për këtë kryebanditët ranë në siklet,u hallakatën dhe u dalldisen sepse kishin frikë, se Albini do ta bënë Kosovën shtet ligjor, do t´i burgos të gjithë kryebanditët, kryehajnatë, do t´i konfiskohet pasuria e vjedhur dhe do të ikin si tradhëtar dhe si hajna nga kjo botë, filluan me propagandën me primitive, taman si hajnat dhe rrugaçet dhe turre vrap AFIJELLEK TE AMERIKA,saqë e thanë se Albin është ANTIAMERIKAN,ME BESONI SE EDHE KËTË E DEGJOVA NGA KJO KOPE HAJNASH QË JANË TË DALURA NGA STANET E SERBISË FASHISTE. Pra, nga HIRI I KËSAJ ZEZENAJE KU BËJNË PJESË KRYEHAJNAT DHE KOPILAT E SERBISË FASHISTE QË QUHET LDK FILLUAN FABRIKIMET ME PRIMITIVE DHE KUSH MUND TË BESON NJË GJË TË TILLË SE PASKA SHQIPTAR QË KA GJAK SHQIPTARI QË ËSHTË KUNDËR AMERIKËS. Më falni,gabova, në fakt ka dhe ju tregojë unë, Reshat Badallaj-Zhuriani. Pikërishtë jane këta kopuk dhe kryebanditë që e vodhën Kosovën deri në palcë, këta janë qe e kapën pushtetin jo më pak se 20 vjetë dhe pikërishtë janë këta që hanë e pijnë ditë e natë me serbianët në hotelet me të shtrejta të botës.

Pra, krejtë në fund fare, Albini, u rrëzua se:Kërkonte shtet ligjor, bandat kishin frike se do të burgosen për hajni dhe tradhti, do t´iu konfiskohet pasuria e vjedhur dhe me kryesorja,Albini do ja prishte PLANET PER MARVESHJEN ME SERBINË FASHISTE QË ËSHTË NË TAVOLINË nga HASHIM ZEZA ME LANGONJTË E TIJ QË I KA RROTULL DHE GJAKSORI ALEKSANDËR VUQIQI ME NIPAT E DRAGUTIN MIHAJLOVIQIT-ÇETNIK DRAZHËS DHE PËR T´I HEDHUR PLUHUR SYVE POPULLIT,GRENELL PASKA THANË SE NUK KA MARVESHJE SEKRETE! Merreni mend se sa afijellek janë saqë paskan pritur qe Amerika do të thotë:"Se po, ka marveshje sekrete!? Të mendojmë pak me tru, jo me ata trushpërlarë,pastaj cka do të ndodhte në Kosovë?Populli nuk do të trazohejë, të paktën në këtë kohë kur bota është përmbysur nga kjo sëmundje dhe,dhe...

Mos ore qyqë se je bre hore,sepse cdo gjë ka për të zbardhur. Kaq kësaj radhe nga unë, Reshat Badallaj-Zhuriani,Zhur,krahina e Lumës, Republika e Shqipërise.

Albini do ta kundërshtonte dhe do të zbulohet TRADHTIA E HASHIM ZEZËS,ISA MUSTAFES,KOPILIT TË TITOS DHE DO TË MERRTE KOHË QË NUK DO T´IU DIHET FUNDI. Ndaj,u bënë bashkë tradhtarët dhe hajnat dhe e hoqen qafe. Ju garantojë se do te kthehet. Ndërkaq, këtë kope tradhëtarësh do t´i ndjek dora e mallkimit kudo që të shkojnë. Mbajeni mend njëherë e përgjithmonë sepse fati i tyre kështu është i shkruar nga Zoti. Amin!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"