O popull, Hashim zeza dhe kopili i Titos, Isa Mustafa,po e plasin bombën në Kosovë...!

O  popull, Hashim zeza dhe kopili i Titos, Isa Mustafa,po e plasin bombën në Kosovë...!
O  popull, Hashim zeza dhe kopili i Titos, Isa Mustafa,po e plasin bombën në Kosovë...!

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 27 maj 2020 - 18:53

*Per interesa personale kjo bande ugurzeze dhe klanet mafioze do e bejn katrahure dhe paterdi Kosoven

*Matrapazet do e fusin vendin ne qorrsokak dhe do ta hudhin Kosoven ne pazar.

*Banditet me te rrezikshem ne tere Ballkanin me dhune dhe me hu biki mendojn te kthehen ne Kosove per hajni dhe kurveri.

*Popull, behuni gati,pa dhune se po fryen veriu i serte per vendin,prandaj t´i dalim ZOT nga hijenat qe po e coptojn Kosoven

*Keto plane per shitjen e vendit dhe per te bere hallakame jane bere ne NISH TE SERBISE.

*Duhet ta dijn njehere e pergjithmone se kjo BANDE DHE BANDITET KANE VDEKUR,POR AKOMA NUK JANE VARRUSUR

*Disa lehaqen dhe langonj qe e quajn vetin "analista e prof", lehin per nje kocke sepse jane te paguar per te lehur,prandaj nuk thuhet kot:"Qeni leh, aty ku ha", por ka per t´iu mbetur ne fyt kesaj jashtqitje

Shpeshhere e kam thene se kurre ne jeten time nuk kam qene anetar i ndonje bande politike, qe dikush i thone parti politike, vetem qe jame marrur me veprimtari ne ilegalitet dhe jemi te burgosur politik te thuash te gjithe femijte e Sallah Metes, qe e quanin ne anet e mia. Dua te them se nuk e kam ndermend te mbroj Albinin,sepse foli populli. Dikur kur populli i votonte me para duke shitur voten dhe me mashtrime keta kryevagabond thonin:"Populli foli, populli e dha voten...". -Po, tani ju burra kurvash, a foli populli tani,apo folinona e qifes,kush...?

Kosova kurrë nuk do të bëhet rehat me këta politikanë mafiozë të dalë boje dhe me procedurë penale për hajni. Ndaj, sa më parë duhet të ikë në theqafje dylberi i Serbisë, Isa Mustafa, banda qeveritare komplet dhe hajvanët dallkaukë qe po fusin percarje dhe deshirojn te bejne paterdi Kosoven, që deri dje u puthën me Isain, derrin plak, e sot hungurisin si gomarët e Banatës Vendi ka mjaft burra e gra intelektualë për t´i dalë zot Kosovës. Kopukete tjerë, si: Hashimi, ay mangupi i Banjes, me duket se i thone Fatmir hajni,apo asfalti, Hajredin Aga, qe e shiti si lecke Kosoven per nje fotele . Ky pis pa fije turpi thote se jemi per nje qeveri te re. O hajn, po kur fitove ti bre pis 10%,po me te kujt pare ndertove Kullen, po me kujt para e ndertove shtepine ne zemer te Prishtines qe 79 here eshte me e shtrenjt se shtepia e Angela Merkel,shihnin seri nga shpati duke u zgërdhir si Kikici i Fehimit

Kësaj radhe po e nisi shkrimin me një thënie nga anët tona të krahinës së Lumës: "Moti i mirë shihet në mëngjes". Pra, jemi të gjithë dëshmitarë të kohës se në fushatën parazgjedhore që qe bente, dylberi i Serbisë, Isa Mustafa, dhe të gjithë kapotë e bandave politike, pa fije turpi, në pikë të ditës me diell, gënjyen paturpësisht popullin. Jo vetëm kaq, por këta faqezinj u shan në nënë e në babë me rivalët e tjerë dhe më vonë për interesa personale u bënë bashkë dhe hanin me një çanak. Shih për këtë, askush nuk fitoi, askush nuk e mori betimin e popullit. Sido që të jetë, banditët ua kthyen shpinën elektoratit dhe filluan pazaret e nëntokës për të ndarë hisen. Jo, për të punuar për interesa te popullit, por për të vjedhur dhe për të shitur Kosovën si plaçkë malli. Banditët filluan të takohen nëpër sokakë të nëntokës, kafene, bordele kurvash. Nuk lanë vend pa u takuar! Banditi Isa Mustafa, hajni i Diasporës, ky bishtdredhur i gjakësoreve serbianë i mashtronte banditët e tjerë, gomerët pa përvojë politike: Ramushin, Albinin, Fatmirin dhe Jakup nazlihanmin. Banditët e tjerë, si: Hashimi, Ademi, Hajredin aga,Fatmir asfalti per t´i humbur gjurmet e hajnise i fusnin ne kope bashkepunetoret me te ngushte te Serbise fashiste, Ramiz Kelmendin hamakin e Boguljubit e Sretenit,pasatj banden me famekeqe serbiane Devolli,dhe pro serbin e prorusin Behgjet Pacollin, gjysem analfabet dhe pastaj meshoj hajnise!

KRYEBANDITET DHE KOPILAT E TITOS PRAP BASHKE KUNDER KOSOVES

Bishtdredhuri i vojvodës Isa Mustafa, duke e parë se nuk po i del hesapi, ua kthehu shpinën dhe ia futi sa krahu ahmakëve kokëtrashë: Kupës, ATEHERE EDHE ALBINIT DHE MIRE JA BERE SE PARA PAK KOHESH SHKOI TE SHPIA PER T´I DHENE TARET DHE I SHKROVA PUBLIKISHT :"MOS SE KA PER T´I LENE KRUJQIT NE RRUGE,SE ESHTE TRADHTARE SE TERE GJYKSIN E DERI NE KERTHIZE E KA ME ZNACKA TE SERBOSLLAVISE,Albinit, Fatmirit e Rambos. Këta u dalldisen dhe u hallakatën dhe filluan më pas të pallin si magari i Musës kohë e pa kohë-vakt e pa vakt. Kot e kishin! Ua dredhi bishtdredhuri i zhupanëve, Isa Mustafa. Banda tjetër dhe banditët që u printe Hasha, shkelën me dy këmbët në gjakun e Dëshmorëve të Kombit dhe ua tregoi tagjinë e mullirit, Isa faqeziut, këtij kopuku të Drazh Mihajlit. Heu, si vrapoi Isa Mustafa, ish-titisti i devotshëm që nga damarët u buron vrullshëm gjaku i Karagjorgjeviqëve! Turr e vrap pas grazhdit. Me gisht në gojë i la kopukët që e ngritën Isën. Albin Kurti, Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj ishin më meritorit që e ngritën këtë edepsëz. Të papjekur politikisht si kungujt e Banatës e bënë që Isa Mustafa, këlyshi i Titos të veprojë sipas asaj: "Për inat të vjehrrës, nusja shkoi në shtratin e mullinxhiut për të zgjidhur ushkuret-ose: Për inat të nuses me vdektë djali" dhe u përqafua me bandën tjetër të stilit të Al Kapones të Hashim Thaçit. Këta banditë, gjashtë muaj popullin e lanë pa institucione. Populli mbeti si pula pa kokë. Ku mbetën premtimet boshe për vende të punës? Nuk e lodhën kokën fare kjo kastë banditësh. Luftonin për karrige, ishushtarët e UÇK-së, bënin vetëvrasje për bukën e gojës, pensionistët nuk kishin lekët për barna, skamnorët nuk kishin bukë e kripë për t´u shtruar fëmijëve në sofër. Ndërkaq, banditët të pispillosur dhe të lyer me xhel si kurvat silleshin vërdallë bordeleve të rrospive serbe e moldave. Eh, vraji Zot...!!!

Vidhnin pa pushuar banda e KLANIT PRONTA DHE VIDH EDHE KOPILI I TITOS,HAJNI I DIASPORES,ISA MUSTAFA ME TE BIRIN

Me Albin Kurtin nuk mund te vjedhin prandaj iken si kurvat,po KURVA JANE

Përse ndodhi kjo!? Sepse shkrova më lart, se nuk u zgjodhën me votën e sovranit, nuk morën bekimin e popullit. I bënë pazaret pa hanxhiun. Si mund të bëhet mirë kur qeveritarët e lidhur dhe "martuar" bashkë me hajdutë, udbashë, spiunë. Si mund të bëhet mirë kur në krye të mafias së Kosovës është Isa Mustafa, në biografinë e tij e paska harruar se ka qenë edhe "Sekretar Krahinor për Zhvillim, Shkencë, Informatikë dhe Bashkëpunim Shkencor-Teknik me botën" dhe argati më i devotshëm i Serbosllavisë! Isa Mustafa, në kohën e Serbosllavisë, ke sharë shqiptarët në çdo tre rreshta dhe nuk i ka lënë të mendojnë si kanë dëshirë, edhe pse njeriu është një qenie e lirë dhe mu për këtë shtatë kobure janë pak për të hapur kaptinën e kokës. Prandaj, ky lloj derri plak nuk ka gajle nga shkopinjtë ndaj hungëron. Isa Mustafa është hajdut jo në pikë të errësirës, por je HAJN në pikë të ditës me diell. Dhe, kur populli ju kapi si rrospi burrë, u tërhoqët nga tenderi me yt bir si qeni kur fut bishtin nën vegë. Dje, ndikoi edhe te gjyqi për të shpallur i pafajshëm djali i tij matrapaz. Sepse kjo bandë edhe gjyqësinë dhe prokurorinë e ka bërë ZAP. Shpeshherë kam shkruar dhe sërish po e përsëris se për të gjitha shkrimet që i shkruaj dhe që i them, unë, Reshat Badallaj-Zhuriani, mbaj përgjegjësi morale dhe penale. Jetoj në planetin tokë dhe jo në ndonjë planet tjetër, UFO, që të mos i përgjigjem drejtësisë... Dhe, në këtë rast mund të bëjë edhe derëziu, Isa Mustafa dhe banditët tjerë qeveritarë... Në të vërtetë, kush është Isa Mustafa? I paudhi Isa Mustafa, i cili është përgjegjësi i të gjitha mynxyrave në Kosovë dhe i cili ka mbajtur medalje deri në kërthizë nga kriminelët antishqiptarë Josip Broz Tito, Slobodan Milosheviqi dhe Rrahman Morina, me dërdëllitjet e tij të mendjes së sëmurë, këtyre ditëve është dalldisur dhe leh prapë e mbarë, pa kulturë dhe fije kontrolli...

Marimanga e zeze,Isa Mustafa dhe kopuket e klanit "PRONTO" te lidhur me klanin e Zemunpoljes po e dalldisin kosoven,nga frika se do te burgosen

Keta sahanlëpirës që këtyre kriminelëve antishqiptarë i ka ndenjur sus, tani merr guximin si gjel deti dhe kakariset si murtaja e zezë. Isa Mustafa,ky ujk i vetmuar proserb nuk kërkon tufë tjetër përpos asaj që e kishte në gjak, hyzmeqar i Serbisë dhe më për këtë nuk i ndal salltanetet. Ky lëngaraq, mundohet t´i hedhë sy popullit në pikë të ditës, për përqafimet me Serbinë. Por, harron se nuk i beson dhe nuk i ha njeri shqiptar muhabetet bajate. Nga anët tona, në Zhur të krahinës së Lumës thuhet: "Kuajt blihen duke i parë nga dhëmbët e jo nga mullari poshtë, se mashtrohesh keq...". Edhe pse ke qenë pykë i gjakësorëve serbianë të Drazh Mihajlit, hape pak trurin o kopil i Serbisë e mos na shit dushk për gogla me atë rradake tënden me kapacitet mjeran. Sa keq! Sa turp! Rruga jote politike tregon me fakte se je merimangë e zezë dhe një ujkdhelpër dredharak e bishtdredhur që i ke shtruar publikisht qilim të kuq qenit plak Titos, që vrau mijëra shqiptarë duke i masakruar tradhtisht si Masakra e Tivarit, e Drenicës, e Goli Otokut...

I binduri i qenit plak Titos,Isa Mustafa, me urdher te Aleksander Vuqiqit e Hashim zezes, e akuzan Albinin per antiamerikanizem

Kjo kope tradhtaresh kane paguar me para te majme disa portale dhe disa langonjw e zagare qe te lehin per interesa te tyre dhe ata lehin,por nuk lehin sert se e dinj se dora e mallkimitit do t´i ndjek pas kudo qe te shkojn

Isa Mustafa, ky kopil i Titos,publikisht këndonte këngën: "Druzhe Tito mi ti se kunemo... dhe posle Tita-Tito-Shoku Tito të betohem dhe pas Titos Tito, i paske harruar këto more edepsëz. Ç´pandeh ti more spiun i Rrahmanzinjve, mendon se populli i ka harruar këto fëlliqësira të tua kundërmuese. Shporru, more kopil i Pansllavisë! Ti je ai që këtij qeni plak ia ke mbajtur stafetën, që ia la duart e lira kasapit Aleksandër Rankoviqit, ministër i Brendshëm të asaj kohe serbe, që e lëshoi kosën e vdekjes në kokat shqiptare dhe i humbi pa shenjë e pa dok... Isa Mustafa është dhe do të mbetet murtaja kombëtare që i ka bërë hyzmetin kriminelit botëror Slobodan Milosheviqit dhe kryetradhtarit kombëtar, drogirashit dhe dhëndrit të serbëve, Rrahman Morina. Në kohën e këtyre kriminelëve, ke lehur si zagari rrahur pas hënës, kundër "nacionalizmit, separatizmit, shovinizmit, irredentizmit shqiptar..." dhe duke e ngritur në kupë të qiellit bandën serbe. Kur e kujtoj kohën tënde tradhtare, ky soj i ndyrë gjirizesh, surratin tënd më del para syve surrati i Putinit rus. Po ashtu, kur shikoj fytyrën e ortakut tënd, Ismet Beqirin, më del Medvedevi... Përse dalldisesh si halabak? A dini se nuk ta var kush. Pleqëri hesapi, apo e ke nga zanati!? Merri ilaçet esëll e mos lë nam, o derëzi! Isa Mustafa u lidh dhe u martua me hajdut dhe deri dje thoshte me vrasës...! Këlyshi i Titos, Isa Mustafa është lidhur dhe martuar bashkë me hajdut, udbashë, spiunë me ca kokëpalarë dhe jeni bërë si korbat kur i hani në errësirë kufomat e vdekura. Ju në krye të shtetit qeveritar nuk keni hallin e popullit që fukarallëku ka prekur mish e asht, por jeni rrangallë që lirshëm mund të krahasoheni me kurvat e bordeleve që rrezik që mund t´ia gjesh shoqin... Dhe murtaja kombëtare Isa Mustafa, sa herë ju zihet bishti me derë, hungëron: Ju keni vrarë anëtarë të LDK-së. Mirë, more këlyshi i Rrahmanzinjve, po si hyre në koalicion me vrasës? Fol, o dylberi i Serbosllavisë. Të ka ardhur fundi. Akrepat e orës po ecin për të zezën tënde, që edhe rrasa e varrit nuk ka për ta drejtuar kurrizin. Mbaje mend, o hajvan! Nuk shikoni hallin e popullit që nuk kanë bukë në sofër, por kërkoni sebepe të trazoni dhe të krijoni kaos si në kohën e Rrahmanzinjve duke i rënë teneqeve të ndryshkura dhe çoni selam nga shpati si rrospitë. Hapi sytë, o kau qorr! Përse more Isë derëziu i bie fyellit me një vrimë dhe daulles së shpuar. Akoma nuk e ke marrë vesh se të ka dalë boja dhe nuk ta fut kush? Ku je ti ore dilenxhi e hajvan me okë? Je me kërthizë jashtë dhe flet përçart ndaj ke nevojë të shkosh te psikologu. Më dëgjo mua Iso! Mbaje veten!

Si del Kosova nga ky qorrsokak!?

Banda e pozitës dhe banda tjetër e opozitës po sillen si inati i kaurrit, ngi e mos këput. Me heret e lanë vendin gjashte muaj pa kokë. Tani sërish luajnë lojën e pistë. E shitën vendin si kurvat. Gabim më falni! Kurvat e shesin trupin, por nuk e shesin vendin. Kurse këta banditë e shesin edhe trupin, edhe vendin. Këta janë maskarenj. Këta nuk kanë fytyrë. Këta nuk dallojnë fare nga ato kurvat serbe që presin te semafori i Zemunit! Ndoshta dikush pyet: PO KUSH? E para, Kosova ka mjaft burra e gra, djem e vajza të mençura dhe intelektualë nga shoqëria civile, nga Akademia e Shkencave,por jo ata qe jane bere faqja e zeze. Në fund të fundit, duhet të marrim politikan-e nga Shqipëria edhe ata janë shqiptarë.

Shiko në Amerike ose në Evropë, kushdo mund të bëhet edhe kryetar shteti... E dyta, do të intervenoj faktori ndërkombëtar, duke i kapur për veshi si gomarët, më falni si magarët se këta nuk kuptojnë se ç´është fjala gomar, se deri dje kanë shitur rrush nëpër skërka me magar, kanë bartur dru, pleh bile edhe kanë shkuar ne mulli... dhe E treta, zgjedhjet janë të pashmangshme. Ne gazetën lider në Kosovë, Ose: Do të ndodh ndonj revolucion popullor!!! Dashtë i MADHI ZOT, PA DHUNË!

Kaq kësaj radhe nga unë, RESHAT BADALLAJ-ZHURIANI, Zhur,krahina e Lumes,Republika e ShqiperiseShpeshherë kam shkruar dhe sërish po e përsëris se për të gjitha shkrimet që i shkruaj dhe që i them unë, Reshat Badallaj-Zhuriani, mbaj përgjegjësi morale, penale dhe juridike

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"