Hashim zeza dhe kopili i Titos, Isa Mustafa,kërkojnë gjak në Kosovë

Hashim zeza dhe kopili i Titos, Isa Mustafa,kërkojnë gjak në Kosovë
Hashim zeza dhe kopili i Titos, Isa Mustafa,kërkojnë gjak në Kosovë

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 29 maj 2020 - 13:47

*Nga frika se me dhimbset populli i pafajshem, dua te them se te kene KUJDES NGA KJO BANDE GJAKZINJSH, TE MOS BIEN NE PROVOKIMET E KESAJ BANDE KOPUKESH, SEPSE NGA ANET E MIA,NE ZHUR TE KRAHINES SE LUMËS, Republika e Shqiperise, thuhet:"UJQERIT KUR ULUROJN LYPIN GJAK!"

*Kjo tufe ujqerish, te dalura nga stanet kesaj zezenaje,jane te paguar dhe kane ndersyer edhe kelyshet e tyre qe te ulurojn neper disa kanale televizive per te kafshuar hajnish e helmueshem Kosoven.

*Kush kerkon gjak, gjak do behet dhe se do te vdesin me turp, sepse keshtu eshte shkruar fati i tyre

Miku me i ngushtw i Bato Haxhiqit, Aleksander Vuçiqit, Hashim poterexhiu, bashke me kopilin e Titos, hajnin e Diaspores dhe argatin e tradhtarit te kombit Rrahman Morines, Isa Mustafa, kane per te futur Kosoven, mjerisht ne gjakderdhje dhe do te futen ne historin shqiptare si GJAKZINJ.

Kjo bande ka kohe qe per interesa te tyre personale,perfitime dhe me pagesa te majme, jane vershuar taman si llave ujqish per ta coptuar Kosoven. Falw Gjermanise, qe u´a pre rrugen kete shpirtshiturve dhe deri tani nuk u coptua vendi. Banditet e bandave te kanleve te nentokes, te ndersyer nga kryetradhtari, spiuni i UDB-es serbe me libreze zyrtare qe nga viti 1990, Baton Haxhiu, nuk lane gur e dru pa levizur per t´i ra sakice gjymtyrve te Kosoves. Mirepo, planin e tyre qe e kishin bere ne Nish, per ta prere me gersher hartash dhe kopuket u zgerdhiheshin duke bere dyzen ahengjesh neper hotelet me te shtrenjta te botes, qe nga mengjesi deri ne darke.

Gjakzinjt dhe qimzinjt, te ndersyer nga Serbia fashiste kurre nuk u ndalen kunder Kosoves edhe ne kohen kur bota u gjenjuzua nga virusi i mallkaur , kesaj fare te felliqte nuk e interesoi aspak shendeti i qytetarve dhe jeta e njeriut. Dolen nga varret keta shpirtera te vdekur per te bere paterdi dhe hallakame Kosoven. Ju turren Albin Kurtit, nga frika se Albini keta viran, keta edepzes, keta hajna, do t´i burgos dhe do t´iu merret pasuria e vjedhur e haram e paçin per jete e mot, nuk lane kancalari botrore pa shpifur. 

Askush mos te mendoj se jam duke mbrojtu Albin Kurtin,sepse  isha i pari qe e kam qyajtur AXHAMI DHE EDHE SOT NUK NDRYSHOJ  PER ANJE MILIMETER. DHE,AXHAMI KA PER TE MBETUR SA TE KA JETEN. PERSE: I TREGOVA QE HERET QE TE MOS BEJ KOLACION ME KRYEHAJNAT ME TE RREZIKSHEM NE BALLKAN-PAN-IN, MOS TE BEJ KOLACION ME KOPILIN E TITOS, QENIN E BILIGRADIT,ISA MUSTAFEN DHE BERI DHE SI I DOLI NE PERFUNDIM.

Albini e konsideroja patriot, te drejt, dhe gjithcka, por politikisht nuk di sherr dhe shume mire. Sepse per te bere politikan ne Kosove, duhet te jesh rrenc, hajn,idiot,vagabond, langua si soji i kesaj bande banditesh qe nga pas lufta  e deri sot nuk pushojn per te vjedhur. Shikoni keta bythqirw qe jane aq te paftyre, kjo kaste idiotesh, pa fije turpi dalin para kamerave dhe thone :"JEMI PER NJE QEVERI TE RE...".-Mire, per nje qeveri te re,s´ka fare problem por jo nje QEVERI ME KURVA E KURVAR,ME IDIOTW E VAGABONDW,ME HAJNA DHE FAQEZINJ QE PER KARRIKE DHE PER PUSHTET TE JAPIN EDHE GRUAN E SHTRATIT.-Jo, mor jo, nuk do te lejoj Kosova kete gje, qe vendi te bie ne doren e kasapit sepse shume gjak eshte derdhur dhe nuk ka nevoje me te derdhet serish per nje grup banditesh e vagabondersh qe per interesa te tyre personale ta djegin vendin. Kjo bande hajnash tere jorganin e djegin per nje plesht.

Keta kane vdekur, por akoma nuk jane varrosur. Kjo bande qelbesirash duhet larguar qe te mos qelbet vendi me tej. Ky grup matrapazesh nuk kane gajle qe e fusin Kosoven ne gjakderdhje. Si dhe perse? Per inatin e kaurrit dhe per interesa te tyre personale, lehin si QENT E RRAHUR, SI QENTW PAS HENES KUNDER ALBIN KURTIT DHE DUKE PARW QE ALBINI WSHTW AXHAMI NE POLITIK,SEPSE NUK DI SI KETA QEN TE LEHIN DHE TE VJEDHIN E FUTEN KOPILIN E SERBISE FASHISTE ISA MUSTAFEN NE GJIRIN E TITOS. ALBIN AXHAMIA E KISHTA HARRUR SE KY DERRI PLAK,ISA MUSTAF HUNGURON DHE E KISHTE TERE GJYKSIN ME ZNACKA NGA GJAKU SERB DHE SE NDER DEJ KETI PISI AKOMA I BURON VRULLSHEM GJAKU I SERBISE BERI MARTESw. I SHKROVA MOS ALBIN,KUJDES ALBIN!

Ata qe e percjellin  politiken holle dhe marrin vesh pak, shikoni se si KLANI "PRONTO",55 here me i rrezikshem se klani i ZEMUNPOLJES, SE SI I KA NDERSYER ZAGARET KINSE ANALISTA DHE PROFESOR T´I TURREN ALBIN KURTIT. STANET E TYRE JANE BERE DISA KANALE TELEVIZIVE,PRONAR JANE SPIUNw ME TRADITA TE MOÇME ANTIKOMBETARE DHE LEHIN PA PUSHUAR. Ky soj lehaqenesh e kane kuptuar se populli i di se jane te paguar per te lehur dhe se verete eshte keshtu lexoni mijere komente qe i shajn ne RRENJE E NE DEGE. Por, ky soj qensh te Shumadise, mjerisht shqipfoles nuk ndalen. Me beson se kane per te ndalur dhe do t´i mbete ashti ne gryke.

Nga frika se me dhimbset populli i pafajshem, dua te them se te kene KUJDES NGA KJO BANDE GJAKZINJSH, TE MOS BIEN NE PROVOKIMET E KESAJ BANDE KOPUKESH,SEPSE NGA ANET E MIA,NE ZHUR TE KRAHINES SE Lumes, Republika e Shqiperise, thuhet:"UJQERIT KUR ULUROJN LYPIN GJAK!"

Por, ata kush kerkojn gjak, gjak kane per te bere, sepse ne anen tone, ne anen e popullit eshte  e drejta dhe i Madhi Zot, nderkaq, kesaj bande tradhtaresh vetem qente do t´ia vizitojn varret dhe do t´ia peshurrin me lezet, sepse keshtu eshte i shkruar fati i tyre. Dora e mallkimit dhe dora e Zotit, do t´i ndjek pas kudo qe te shkojn. Mbajeni mend kete!

Kaq kesaj radhe nga une, Reshat Badallaj-Zhuriani,Zhur, krahina e Lumes, Republika e Shqiperise

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"