Kjo Qeveri hajnash e kopukësh nuk e përballon goditjen e Gjykatës Speciale, Kosovës i duhet qeveri me legjitimitet të votës së popullit

Kjo Qeveri hajnash e kopukësh nuk e përballon goditjen e Gjykatës Speciale, Kosovës i duhet qeveri me legjitimitet të votës së popullit
Kjo Qeveri hajnash e kopukësh nuk e përballon goditjen e Gjykatës Speciale, Kosovës i duhet qeveri me legjitimitet të votës së popullit

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 30 qershor 2020 - 16:06

Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani

“Si mundë të funksionoj një Qeveri kur i shkojnë pas mesnate matrapazët dhe disa kishka buallicash për t´i bërë votat dhe më pas për të kapur shtetin dhe hajnin!? Është e pamundur. A e dini se për Kosovën është ka fryn veriu i sertë me këta krye hajna, krye kopilë dhe krye banditë? A e dini se Kosova është në derexhe të vdekjes me këta matrapaz shkuar matrapazëve. Shikoni dhe vështroni se çka fituan në zgjedhjet e fundit, e kam fjalën sa % dhe të pafytyrët pa fije turpi pranojnë të formojnë qeveri shtetërore, bile me zanatin e vjetër hajnin, korrupcionin dhe dreqin e mallkuar. Populli assesi nuk duhet pranuar këtë qeveri plot me krye banditë e bandite, me matrapaz e dilinxhi. Kosova nuk është vetëm e kësaj kopeja banditësh e krye hajdutësh që vjedhin djersën e taksapaguesve dhe bile thithin edhe gjakun e tyre dhe akoma janë të pa ngopshim”.

-Nuk jam dhe kurrë nuk kam qenë njeri që shoh vetëm zi, por, jam i sigurt që jo vetëm për shkak të aktakuzave nga Gjykata Speciale, që personalisht kamë thënë se është e pashmangshme, vetëm që nuk është ditur dita, pra nuk kishte shpëtim,por edhe pa këto aktakuza, KJO qeveri i thënçin nuk ka ymër të gjatë. Nuk mbahet shteti me krye hajna me famë evropiane dhe me kopilët e Titos që gjysmë shekulli i kanë bëre argatin e Serbisë fashiste.

Këta krye banditë të këtyre bandave politike vetëm dy gram fytyrë të kishin nuk do të pranon assesi me moton:"jo, nuk pranojmë sepse nuk na besoi populli, nuk na dha votën dhe mezi kaluam pragun dhe merreni me mend ky soj matrapazësh dhe krye banditësh as që skuqen fare, bile zgërdhihen para popullit duke u tallur me të dhe kinse tani janë mësuar dhe kanë ra pishman me hajnin! jo, kjo bandë banditësh nuk ndryshojnë sepse hajnin dhe pushtetin e kanë në gjak, këta e kanë mendjen e sëmurë.

Më tregoni se a ka më zi kur derri plak, hajni i diasporës, kopili i Titos dhe këlyshi i rrahmanzinjve, Isa Mustafa, të flas në emër të Kosovës dhe mbledh kopukët se si t´ia bëjnë më tej për Kosovën. Pse ky kopil nuk merret me pleqërinë e tij që e ka prekur damllaja, por e bënë xheveq Kosovën për interesa të Serbisë fashiste. Ky derri plak Isa Mustafa, tërë jetën ka bërë argatin e serbianve , a e dini se tërë murin e ka pasur me medalje serbiane që shante shqiptarët në çdo tre rreshta dhe ky pis i pisave akoma me këtë bandë kopukësh mëtojnë të qeverisin Kosovën! Ruana o zot! Tani për tani, për të dalë Kosova nga kjo krizë që nuk mbahet mend është shumë kollaj dhe ju garantoj që shume shpejt do ta zë cakun. Si? Kjo bandë banditësh aspak nuk guxojnë të merren me politikë, këtë kope hajdutësh duhet dërguar në pension dhe duhet ndaluar me ligj që nuk duhet të merren as me buxhetin e shtetit që e nakatosen dhe u bënë super milionerë duke i´a kaluar edhe sheikëve arab? Si ka mundësi që kjo bandë hajnash që deri dje nuk kishin as brekë dhe tani me hajni kanë siguruar pasuri jo më pak se 30 breza të marrin sërish qeverisjen!? Assesi nuk bën! Përse? A e kanë pushtetin që nga pas lufta? Cila qeveri banditesh e hajnash e përfunduan deri në fund? Cila? asnjëra sepse i ka parë populli dhe bota që janë krye hajnat më të mëdhenj në tërë Ballkanin dhe askush as që ia prishi tymin e duhanit dhe lëre që t´i burgosë, a janë kjo kope banditësh që shkelën Kushtetutën dhe nuk njihnin ligjet dhe e bënë pifti sistemin gjyqësor që na qitën hije të zezë në tërë globin dhe kjo qeveri me këta kopuk nuk mundë ta çoj vendin në cak. Nuk duhet mashtruar veten dhe nuk guxojmë të humbasim kohë. Ndaj, kopili i Titos me këta cubat hajnash është mirë që të thyejnë qafen, të mos kthehen të merren me politikë, po edhe një gjë a e dini ju se kjo kope matrapazësh po të kishte ligj, vendin e kanë në burg duke mos ekzistuar fjala dyshim për hajni.

Pra, duhet të vjen një epokë e re me njerëz që nuk i kanë jo vetëm gishtat por edhe duart deri në bërryla me hajni, rrugë tjetër nuk ka me këta kopuk që i´u kanë turrur Kosovës si llavë ujqish për ta copëtuar”.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".