Harambashi i Brojes, Hashim Zeza dhe kopili i Titos Isa Mustafa, i kanë të gjitha fajet

Harambashi i Brojes, Hashim Zeza dhe kopili i Titos Isa Mustafa, i kanë të gjitha fajet
Harambashi i Brojes, Hashim Zeza dhe kopili i Titos Isa Mustafa, i kanë të gjitha fajet

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 30 korrik 2020 - 07:55

Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani

" Kosova nuk do t´i besoj kurrë këtyre dallaverxhive dhe matrapazëve që nga pas lufta e deri me sot interesat e tyre personale i kanë vënë mbi interesat shtetërore dhe të qytetarëve të saj. Ky soj matrapazësh e kanë përbuzur shtetin, qytetarin dhe Kushtetutën e vendit për interesa përfitimesh por haram dhe mos e gëzofshin për jetë të jetëve!”.

Kosova nuk pret asgjë të mirë nga një harmonikash i deridjeshëm kafenesh Kosova, mjerisht nuk ka përfituar asgjë nga këto bisedime koti, sepse që nga fillimi kryebanditët e bandave politike dhe ata të majave të shtetit , nuk e kishin marr punën seriozisht, por asgjë tjetër pos talljeve me popullin dhe sorollatjet poshtë e lartë nëpër hotelet më të shtrenjta të botes, duke bërë dyzen ahengu me paranë e taksapaguesve. Ky grup turistësh e rrugaçësh i kishin hyrë zanatit të huaj dhe aspak jo profesionalisht por nga bazat e bandave të kopeve të dala nga stanet e hajnisë e tradhtisë. Shkonin në Bruksel lloj-lloj mangupësh të lidhur me mafio-oligarkët, turist të jahteve dhe ata që kishin shitur tokat tona që na kishte lënë Zoti hise ishin mbrojtur me gjak, vetëm e vetëm për fotele dhe t´i turren hajnisë dhe brenda një kohe të shkurtër këta kryebanditë u bënë super milionerë kinse është duke zhvilluar dialog me gjakësorët e Serbisë fashiste. Dhe, që nga ajo kohë ne pyesim cilat janë të arriturat e bisedimeve? Nuk ka kurrfarë përparimi përpos dallavereve dhe mashtrime që të mos i hyj një nga një për t´i numëruar dështimet dhe mashtrimet e tyre dhe për çfarë arsye i bënë këto. Më besoni se tërë këtë hajgarellëk dhe matrapazllëk e kanë bëre kryebanditët e bandave politike dhe kryebanditët e majave të shtetit e sidomos harambashi i Brojës, Hashim zeza dhe kopili i Titos, derri plak, hajni i diasporës, Isa Mustafa, bashkë me langoin dhe zagarin e Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiun duke mos lënë anash as kanabisin e Kristaqit. Vetëm ndaluni dhe mendoni esëll se në dorën e kujt ka rënë Kosova dhe si mund të ecin gjërat përpara në të mirë të vendit? Nuk ka mundësi së sillen e sorollaten dhe asgjë nuk bëjnë përpos hajnisë dhe dallavereve, pra në saje të kësaj këta u bënë super milionerë kur e lanë populli në mëshirën e Zotit. Dhe, populli të pret diçka të mirë nga një harmonikash kafenesh dhe të fol në emër të Kosovës në Bruksel! O popull, a jeni në terezi dhe ne të heshtim karshi këtyre kryebanditëve të cilët që nga pas lufta e deri më sot flasin në emër të popullit dhe këta trashin xhepat dhe populli mashtrohet!!! Harambashi i Brojës dhe derri plak, Isa Mustafa e bënë këtë Qeveri kukull dhe në krye të kësaj bande e vunë Dullën e shkret që nuk di as kah shkon e as ku vjen dhe të bëjë si budalla një bir shkine, Aleksandër Vuqiqi. Ne deshëm apo s´deshëm duhet pranuar se qeshi e tërë Serbia fashiste me këta cirkusa që mendonin se kaq të trash janë kosovarët! Dhe, merreni me mend kur kjo bandë e Dullës thotë së janë në nivel ekspertësh! Oh, Zot përse me një kokërr rrufeje nuk i godet këta faqezinj!? Mirë, ne tani po pyesim:Çfarë eksperti është harmonikashi i deridjeshëm i kafeneve Skënder Hyseni? Flisni, faqezinj, se çfarë eksperti është ky derdimen? Mosni, bre ju vraftë i madhi Zot, që nuk keni kurrfarë turpi të talleni me popullin! Ju jeni të pamoral fare, të pafytyrë! A janë të njëjtit kryebanditë që sollën zajednicën, a janë te njëjtët vagabondë që falen 8 mijë e ca hektarë toke dhe ku e shihni ju përparimin e bisedimeve pos atyre që nga mëngjesi deri në darkë kanë folur për mashtrime dhe dallavere. A e dini ju se po këta burra kanë festuar me shampanjë edhe dhënien e vizave? Ku janë ato? Dhe flasin për bisedime në nivel ekspertësh! Turp ore faqezinj, ore matrapaz!. Faqezinjtë dhe këta karanfila flasin për bisedime dhe nuk ka haber Kuvendi, dhe e njëjta muzikë, kemi biseduar për ekonominë por akti final do jetë se Serbia do ta pranoj Kosovën shtet dhe lloj-lloj lojnash të pista por prapa kurrizit të popullit. Kjo po del se me sa shoh unë edhe Evropës po i duhen kësi kopila të këtij soji.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".