Hashim zeza shko atje ku e ke vendin, mos u lodh kot duke vrapuar derë më derë me lutje...mos folni bre në atë Gjykatë Speciale!

Hashim zeza shko atje ku e ke vendin, mos u lodh kot duke vrapuar derë më derë me lutje...mos folni bre në atë Gjykatë Speciale!
Hashim zeza shko atje ku e ke vendin, mos u lodh kot duke vrapuar derë më derë me lutje...mos folni bre në atë Gjykatë Speciale!

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 13 gusht 2020 - 07:46

Shkruan: Reshat Badallaj-Zhuriani

“Pra, Hashim zeza, të kuptoj sikletin tënd, por, pa merak fare se ata e dinë se edhe me çfarë luge ke ngrënë dhe sa lugë i ke përtypur. Një dallim e kemi ne të dy, Ty Hashim zeza, e dinë që je kumbar i Aleksandër Vuçiqit e Ivica Daçiqit, i dinë të gjitha pazaret e pista që i ke bërë me këta kriminel për të shpëtuar prapanicën tënde dhe të jua fusësh sa krahu shokëve! Përse more Hashim zeza nuk mendoje atë thënien e popullit:"kur i´a bënë gropën tjetër kujt,vetë bie në të". Dallimi mes teje dhe meje është se ti Hashim harambashi, të garantoj se nuk ha dajak e hu gardhi. Aty ke celular, televizion,pishina, fushë futbolli, por nuk jam i sigurt se a ka edhe bordello si andej pari kah keni shëtitur me para të taksapaguesve”.

-Më besoni se Hashim Thaçi është në siklet të madh dhe këtë mundë të mos e kuptoj vetëm ndonjë matuf apo naiv. Por, ka të ngjarë se nuk mundë të kuptojnë vetëm ata që nuk kanë grimë përvoje. Ky siklet i Hashim zezës, mua personalisht më përplasë në kohë dhe prandaj e ndiej sikletin e tij. Ishte viti 1989, kur u vramë në Zhur me pushkaxhinjtë serbian dhe pushkaxhinjët shqipfolës që e quanin veten milic. Ishin këta farë “burrash” më të zi se serbianët. Më ngarkuan si organizator të ngjarjeve sepse kishte të vrarë dhe të plagosur nga të dyja anët, pra kishte të plagosur edhe nga gjakësorët serbian dhe nga tradhtarët shqipfolës burra ku*vash. Përse e theksova këtë? Shfrytëzojë çdo rast të porositja shokët e grupit:"...mos folni asgjë,nuk e kemi parë Reshatin, nuk e dimë se a ka shti me armë në helikopterin dhe autobusin e Beogradit dhe...". Eh,ata kishin ditur se para demonstratave isha i veshur kuq e zi dhe pas vrasjes me të zeza dhe nga kisha dal, dinin edhe çfarë rrobash kisha në trup... Kërkohej dënimi prej dhjetë vjetësh deri me vdekje që e keni origjinal në google...Pra, Hashim zeza, të kuptoj sikletin tënd,por, pa merak fare se ata e dinë se edhe me çfarë luge ke ngrënë dhe sa lugë i ke përtypur. Një dallim e kemi ne të dy, Ty Hashim zeza, e dinë që je kumbar i Aleksandër Vuçiqit e Ivica Daçiqit, i dinë të gjitha pazaret e pista që i ke bërë me këta kriminel për të shpëtuar prapanicën tënde dhe të jua fusësh sa krahu shokëve! Përse more Hashim zeza nuk mendoje atë thënien e popullit:"kur i´a bënë gropën tjetër kujt,vetë bie në të". Dallimi mes teje dhe meje është se ti Hashim harambashi, të garantoj se nuk ha dajak e hu gardhi. Aty ke celular, televizion,pishina, fushë futbolli, por nuk jam i sigurt se a ka edhe bordello si andej pari kah keni shëtitur me para të taksapaguesve. Pra, Hashim topuzi, përse more burrë e solle Gjykatën Speciale dhe shkoje natën derë më derë për të ngritur dorën? Haram të qoftë për jetë e mot gjaku i derdhur i trimave dhe trimëreshave,haram të qoftë hajnia që e vodhe Kosovën deri në palcë më zi se nipat e Dragutin Mihajloviqit! Hashim zeza,po të pyes: e dini se kush ishte Dragutin Mihajloviqi? Shqiptarët e njohin se çetnik Drazha. dëgjo ti mor kokë qyp! Perse nuk mendove se këta të përdorin taman si condom dhe pastaj të gjuajnë. Erdhi dita. Ti kërkove Gjykatën Speciale, unë isha kundër kësaj Gjykate se UÇK-ja nuk ka bërë krime, unë isha për një gjykatë kundër hajnisë dhe nuk do të guxonte të përdorej fjala dyshim sepse ju jeni hajnat me pesha të renda. Prandaj, mos u hiq cub! Ky dai dhe karanfil i paska porositur që të mos flasin,po, kush i besoi këtij dilberi? Përse ky derdimen nuk i porositi shokët që të mos e votojnë Gjykatën Speciale, sepse në qoftë se nuk akuzohen edhe gjakësorët serbian kjo gjykatë është raciste,përse ky kokë qyp nuk i porositi shokët se nuk mundë të krahasohet xhelati me viktimën, se UÇK-ja nuk bëri krime në serbi,por mbrojtën pragun e shtëpisë, Kosovën, nderin dhe në përgjithësi tërë kombi dhe tani dalin ca qesharak dhe lehin, mosni bre, mos u bëni horë se keni lënë nam sepse me këtë ju akoma rendoni dhe ofendoni UÇK-në. Veja gishtin kokës dhe merrni ilaçet për çdo mëngjes. Më besoni edhe një gjë këtu ka për të dal përshesh dhe tani nuk i zë vendi vend që të zhbëhet kjo gjykatë duke menduar se Kosova nuk ka njerëz që i analizojnë dhe i kuptojnë gjërat. Kjo, ka marr fund ore qime zi,por, më mirë të bie të mbahesh si burrat,po nuk e bënë këtë se je verbuar nga hajnia dhe pushteti. U mundove t´i fusje në prapanicë edhe ati derrit plak, kopilit të Titos, hajnit të diasporës dhe argatit të rrahmanzinjve, Isa Mustafes dhe këlyshit dhe langoit të UDB-së serbe me librezë zyrtare,qenit të Jovica Stanishiqit, Baton Haxhiut. Ja si të erdhi fundi, se i largove të gjithë burrat me tradita të moçme e atdhetare dhe i afrove rrotull teje, spiunët e Mitroviq Jovicës,Nikolla Vasurës, Radojqiqit, serbianët Devolli,kumbarën e Draguljub e Sreten Kariqit, Ramiz Kelmendin, atë pro serbin e pro-rusin, Behgjet Pacollin. Eh, more Hashim zeza, po sa herë të kam thënë se shqipfolësit e bishtave të UDB-së serbe që quhet LDK, këta tradhtar e shkuar tradhtarëve që nuk ka në tërë globin, kanë dërguar informatave më shumë se serbianët. A janë kjo kope UDBASH-ësh që quhen LDK që bënë komision kundër UÇK-së për krime kundër serbëve. A kam thënë edhe datën dhe procesverbalin me shkrim, Hashim topuzi me uthull, a të kam shkruar publikisht se bashkëpunëtori i titistit Ibrahim Rugova, Ka dërguar nëpërmjet Serbisë në Hagë 240 e ca faqe. Tani do të dalin dhe do të zbardhen një nga një. Dhe, ky kokë qyp paska porositur mos folni! Ore ti mik a je në terezi!? Hashim, mos u hiq cub,po përballu me Gjykatën Speciale dhe çdo kush do të rehatohet. Nuk them që të mbroni UÇK-në se kjo është naive. UÇK-në askush nuk mundë ta njollos sepse nuk ka luftë më të pastër se që ka bërë kjo famë madhe. Ndaj, lërini kopallat. Hashim topuzi, po e ripërsëris se personalisht jam kundër kësaj gjykate, vetëm lexo shkrimet e mia që nga dita e parë, unë kam qenë dhe jam për një Gjykate Speciale kundër hajnave të peshave të rënda dhe këta kryehajna,kryebanditë dhe krye vagabond janë të gjithë ata pa dyshim që janë kryebanditët e bandave politike dhe të gjithë kryebanditët qe ishin të veshur me xhaketën e shtetit që formuat edhe klane më të rrezikshëm se ai i Zemunpoljes. Pra, po të themelohej një Gjykatë Speciale kundër kësaj kopeje hajnash së pari,do të duhej të burgosen të gjithë ata langonj që e kanë dhënë betimin dhe kanë punuar jo sipas kushtetutës,por sipas kryebanditëve të majave të shtetit. Dhe do të ishte naive në qoftë se, ndonjë Gop nënë do të përdorte fjalën dyshohet sepse këta hajna me zë cdo njeri i njeh në Kosovë. Hashim zeza, mos u lodhe kot të trokasësh derë në derë dhe të dërgon selam,mos folni! Je bëre për gjynah,pasha nënën e Qifes!”.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".