Kosova Sot

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Morena Taraku dhe dizajneri kosovar ia tregojnë vendin grimerit serb

          Artisti i grimit, Samueli, i cili grimon edhe Ariana Grande, ka qëndruar në Kosovë. Këtu, ai ka punuar me dizajnerin Uron Esatin dhe në faqen e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të dizajnerit. Samueli në imazh futi edhe lokacionin e shtetit të Kosovës “Kosovo”. E kjo foto e ky lokacionet të bëhen ‘mollë sherri’ që një parukier serb të komentojë në foto duke thënë “Mirë se erdhe në...

          VIP

          Ariana një nuse me shumë stil, mahnitëse në imazhet e fundit

          Pasi që është nuse në një shtëpi artistësh, padyshim që...

          VIP

          Rona Nishliu në zi, ja kush i ka vdekur

          Rona Nishliu është këngëtarja nga Mitrovica e që publiku shqiptar e njohu...

          VIP

          Diçka nuk po shkon në këtë foto, a po e vëreni ju?

          Luljeta Përgjegjaj është gruaja e këngëtarit të njohur,...

          Shëndetësia

          Ilaçet e forta natyrale që mund t'i përgatitni në shtëpi

          Alergjitë  Ambrozia edhe më tutje është aktive, kështu që ky...

          Shëndetësia

          Shërojeni kataraktin me këtë recetë të vjetër natyrale

          Katarakti është shkaktari primar i verbërimit në botë. Nëse ndodh...

          Femra

          Fshehtësi magjie në bukuri dhe grim që ju bëjnë më joshëse dhe më magjepsëse

          Mbulo mirë qeskat Qeskat e errëta në sy mund të bëjnë që...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Salcë domatesh

          PËRBËRËSIT: • 8 kg domate të shëndosha të pjekura, • 1 kg...

          Sport
          • Majlinda Kelmendi siguron medalje, kualifikohet në finale

           Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka siguruar një medalje dhe një vend në finale të Grand Slamit të Dusseldorfit, në Gjermani. Në gjysmëfinale, Kelmendi e mposhti xhudisten italiane Odette Giuffrida,...

           Më Shumë
          • Pse e dënoi FIFA Chelsean dhe si shkon procesi i apelimit?

           Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë lojtarë për dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të dënimit që mori sot nga FIFA. Kjo do të thotë që londinezët...

           Më Shumë
          • Majlinda Kelmendi e mrekullueshme, kalon në gjysmëfinale

           Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Dusseldorfit, në Gjermani. Në çerekfinale, Majlinda e mposhti xhudisten koreane, Bokyeong Jeong, me ippon,...

           Më Shumë

          Europa League: Interi, Chelsea, Arsenali e Napoli mësojnë kundërshtarët e radhës

          Sot, në orën 13:00, në Nyon të Zvicrës, u mbajt shorti...

          “Dardanët” ftojnë shikuesit në palestër për ta përkrahur Kosovën

          Tifozët kosovarë premtojnë atmosferë të...

          LIVE shorti për 1/8 e finales së Europa League

          Ka nisur shorti për përcaktimin e cifteve në kuadër të...

          Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale të Grand Slamit të Gjermanisë

          Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka siguruar një vend në...

          Klopp: Solskjaer e ka kthyer stilin e Fergusonit në Man United

          Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka lavdëruar trajnerin e...

          Historia e Salas: Jeta, vdekja tragjike dhe të gjitha pyetjet pa përgjigje

          Emiliano Sala ishte një futbollit nga zona rurale e Argjentinës dhe...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Qërimi i hesapeve në Munih

          Shkruan: CARL BILDT I shte në Konferencën e Sigurisë së...

          Bota e humbur e Brexitit

          Shkruan: NGAIRE WOODS Ndryshimet dramatike kanë përfshirë...

          Politika shqiptare përballë erërave të ndryshme politike

          Shkruan: Nue Oroshi T ë qenit jostabil për një orientim...

          Kosovë është edhe Sanxhaku dhe edhe Lugina e Preshevës, që ka qenë deri në Nish

          Shkruan: Muhmet Kelmendi Dhe, në raport me shtetin kriminel serb, duhet...

          Dossier

          Portreti i rrallë i Gjergj Kastriotit, dhe portretet e Donikës, Hamzait, Tanush Topias dhe Moisi Golemit (Dibranit) në librin e 1596

          Nga Aurenc Bebja*, Francë –  21 Shkurt 2019   Në faqet n° 71 – 92 të librit me titull “Vitae et icones sultanorum Turcicorum, principum Persarum aliorumq[ue] illustrium heroum...

          Planeti X

          Në ‘google map’ shihen ndërtesat në planetin mars

          Vëmendje, në këtë fotografi mund të vërehen ndërtesa dhe hijet përshtaten me ndërtesat. Kjo është një provë e sigurt që këto struktura në Mars janë reale,” ka...

          Në ‘google map’ shihen ndërtesat në planetin mars

          Vëmendje, në këtë fotografi mund të vërehen...

          Shkencëtarët: Ngrohja globale ka ndryshuar mënyrën se si Toka lëkundet

          Sipas një studimi të realizuar së fundmi nga NASA, ngrohja...

          Rrëfimi i gruas që ka kaluar gjithë jetën në ndjekje të fantazmave

          Në një bunker të errët, një tavolinë fillon...

          Galaktika jonë ka masë sa 700 miliardë diej

          Shkencëtarët ia kanë dalë që ta llogarisin masën...

          Auto&Tech

          Risia 'Jeep Wrangler 2019'

          Ata thonë se modeli "Jeep Wrangler" mund të "shkojë kudo" dhe "bëj gjithçka". Mundësia e modelit "Wrangler" jashtë asfaltit gjithmonë ka qenë...

          Më Shumë

          'Citroen AMI ONE', vetura më e vogël elektrike e ndërtuar ndonjëherë

          Ky është modeli "Citroen AMI ONE", me gjasë koncepti...

          Koncepti elektrik 'Skoda Vision iV', shfaqet skica para debutimit në Gjenevë

          Kompania "Skoda" ngadalë po ndërton parashikimet për...

          Tarifat amerikane do t’i kushtonin VW 2.5 miliardë dollarë në vit

          Kërcënimi më i madh për profitin e Volkswagen për 2019...

          KOSOVA SOT TV
          Një aksident masiv mori pothuajse gjysmën e makinave që garonin në Daytona 500 të së Dielës (Video)

          Pothuajse gjysma e makinave që konkurrojnë në ditën e 61 të garës NASCAR Daytona 500 panë një fund të papritur dhe të zjarrtë në ëndrrat e tyre  në Florida të...

          Më Shumë

          11 vite pavarësi, Kosova në rrezik nga copëtimi (Video)

          Sot Kosova shënon 11 vjetorin e Pavarësisë. Për...

          Helikopteri bie rrufeshëm në tokë, gjithçka filmohet nga kamerat brenda dhe jashtë (Video)

          Ky është momenti i tmerrshëm kur një helikopter turistik...

          Marrëdhëniet me Uashingtonin nuk duhet të cenohen (Video)

          Taksa të zbutet gradualisht  “Qeveria...

          OK KIDS
          Fillimi i të shkruarit

          Shkrimi ishte zbuluar në Mesopotami, rreth vitit 3.200 para erës së re. Qytetet ishin rritur aq shumë, saqë njerëzit më nuk mund të bënin tregti duke mbajtur çdo detaj përmendësh....

          Me Shume

          Nga çka janë të përbërë gurët?(Foto)

          Gjeologu Dr. Andreë Sicress shpjegon se shumica e shkëmbonjëve...

          Sigurisht nuk e keni ditur...

          1. Kungulli më i madh që ka ekzistuar ndonjëherë,...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >