Kosova Sot

Në Turqi, dollari fjala më e kërkuar në Google

Në vitin e krizës së madhe të lirës turke,...

Lladrovci: I paharrueshëm kujtimi për gjeneralin Mujë Krasniqi

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në rastin e 20...

Vuçiq dorëzohet para Ushtrisë së Kosovës: Gjithçka ka ndryshuar

Nesër në Kuvendin e Kosovës do të votohet për...

Anulohet takimi Trump-Putin

Takimi që pritej të ndodhte mes Donald Trump dhe Vladimir Putin nuk...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Tuna ju 'kallë' me këtë pozë nga pishina (Foto)

          Nuk ka rëndësi muaji, por dëshira kur dëshiron ta realizosh një plan të caktuar, edhe për këngëtaren Tuna ka ndodhur e njejta gjë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Në profilin e saj në Instagram, këngëtarja ka postuar një fotografi nga pishina, duke i kallur ndjekësit e saj në Instagram, me këtë pozë tejet sensuale.               View this post on...

          VIP

          Për Vitin e Ri, 'martohen' Mimoza dhe Ardiani, syni i keq mos i paftë (Video)

          Pas bujës që u bë në shtypin rozë, me ndarjen e Mimozës dhe Seldit,...

          VIP

          Nora Istrefi dhe Skerdi, publikojnë M'ke mungu' (Video)

          Ditë më parë e paralajmëruan, derisa pikërisht sot, këngëtaret...

          VIP

          Shqipja&Violeta dhe Fifi, një moto për foto, shkëlqejnë së bashku

          Dy këngëtaret e njohura të muzikës popullore Shqipe Abazi dhe Violeta Kajtazi...

          Shëndetësia

          Ushqimet që mund t'i hani dimrit e nuk ju trashin

          Nutricistët zbulojnë se cilat janë ato ushqime të dobishme për heqjen e...

          Shëndetësia

          Harroni shurupet e shtrenjta, përgatitni ilaçin kundër kollës

          Shkaku i kollës mund të keni telashe me gjumin, derisa gjatë ditës nuk mund...

          Femra

          Trendët që do ta pushtojnë 'Instagram'-in në vitin që po vjen

          Top-mikro trendët me gjasë është vendosur të dominojnë...

          Reçeta

          Receta e Cekës:ROLE ME GJOKS VIÇI

          PËRBËRËSIT: • 1, 5 kg. mish gjoksi, kripë, piper, • 1 lugëz...

          Sport
          • Skuadrat spanjolle dëshirojnë ti shmangin ato angleze në shortin e 1/8-es së finales

           Të hënën në Nyon rreth orës 12 të pasdites do të hedhet shorti për 1/8-ën e finales, kur Real Madridi, Barcelona dhe Atletico do të shikojnë rivalët e tyre të...

           Më Shumë
          • Chelsea dëshiron rekord 100 për qind në Europa Ligë, Vidieton ka nevojë për fitore

           Chelsea është sonte mysafirë i skuadrës kampione të Hungarisë Vidieton. Chelsea ka pasur një seri shumë pozitive në grupe të Europa Ligë derisa nuk ka asnjë humbje dhe nga 5 ndeshje ka...

           Më Shumë
          • “Shpresojë që Icardi të rri në Inter”

           Nënpresidenti i Interit, Javier Zanetti ka diskutuar për Mauro Icardi dhe ka thënë se ai “shpreson që të rri edhe më shumë në Inter dhe të bëhet legjendë e këtij...

           Më Shumë

          Valon Berisha starton kundër Eintrachtit

          Valon Berisha ka startuar sonte në ndeshjen e Lazios kundër Eintracht...

          Juventusi merr një lajm të mirë, kthehet Benatia

          Medhi Benatia është kthyer në stërvitje të plota sot...

          “Është e vështirë për Solarin të bëhet si Zidane”

          Ish-mbrojtësi i Real Madridit, Aitor Karanka, ka thënë se do...

          Guardiola: Interin e zuri gjumi

          Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka marrë shembull...

          Juventusi kërkon ta kthejë Pogbën me ofertën prej 80 milionë eurove

          Juventusi është i gatshëm ta kthejë mesfushorin francez...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Është çeshtje besimi zoti kryeministër!

          Shkruan: Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Një studente...

          Ngritja në protestë është shenjë qytetarie

          SHKRUAN: DR.ISLAM LAUKA Në përfundim të ligjëratës...

          A do të jetë trashëgimtarja e Merkelit shpëtimtare e Evropës?

          Shkruan: Alan Posener Annegret Kramp-Karrenbauer do të ishte një...

          Xhaketat e verdha e mposhtën presidentin Macron

          Shkruan: John Lichfield Ato tërheqin vërejtjen ndaj...

          Dossier

          Ja si rrëmbehej shtëpia dhe prona në komunizëm (Dokument)

          Shkresa e majit 1946, ku jepet një prej urdhrave të shumtë të këtij lloji në atë kohë, për zaptimin e shtëpive dhe pronave… Ky dokument i ruajtur që nga viti i largët 1946,...

          Planeti X

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros, në Karolinën veriore, kur i ishte afruar daljes së një nënkalimi, kishte parë një figurë duke ia bërë me dorë,...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          Vendbanimet në Hënë do të duken sikur shtëpia e "Teletubbies"

          Emisioni për fëmijë, "Teletubbies", duket të...

          Vende të cilat janë po aq misterioze sa Trekëndëshi i Bermudës

          Secili ka dëgjuar ose lexuar për Trekëndëshin e...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          Auto&Tech

          Me 6 kamera dhe ekran të veçantë, dalin pamjet e para të Samsung Galaxy S10

          Samsung Galaxy S10 është një prej smartfonëve më të përfolur të këtij viti që vjen. Super i përmirësuar dhe padyshim që do të jetë më i miri në treg, smartfoni...

          Më Shumë

          Testohet në rrugë për herë të parë Audi Q4 i ri

          Vargu Q i SUV-ve të Audit është duke u zgjeruar...

          “Instagram”-i vjen me një surprizë për festat e fundvitit

          Rrjeti social “Instagram” ka një surprizë për...

          Tableti 'HP Chromebook x2'

          Mund të themi se laptopi "HP x 2" është një...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          Si u zbulua akullorja?

          Nuk është e lehtë t’i gjejmë “babain” akullores. Disa e kërkojnë te Bibla ku shkruhet se Isaku i ofroi Abrahamit qumësht dhie të përzier me borë. Të tjerë përkundrazi...

          Me Shume

          Pse nganjëherë shohim ëndrra, e nganjëherë jo?

          Duket se në mos të gjithë, atëherë shumica e...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >