Kosova Sot

Neziraj: KEK-u, një kompani e inkriminuar

Deputeti i dikurshëm i Kuvendit të Kosovës Xhevdet Neziraj,...

Gabimi skandaloz i Qeverisë së Kosovës

Analisti Dardan Grapci, për gazetën "Kosova Sot', thotë...

Kapiti: Deklaratën e ministrit të drejtësisë nuk e beson ndokush

Njohësi i kësaj fushe, Skënder Kapiti, mendon se edhe nëse...

Ky është emri i personit të vdekur në kasollen që u dogj në Rugovë

Para dy ditëve, në fshatin Drelaj të Rugovës, një...

Gjenden të vdekura dy turiste skandinave në Marok

Ministri i brendshëm i Marokut ka njoftuar se dy turiste skandinave...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Për të mosha është vetëm numër, shikoni si duket Vjollca Haxhiu (Foto)

          Vjollca Haxhiu ka vite që i qëndron besnike skenës sonë muzikore, shkruan Kosova Sot. Ajo ka sjellur çdo herë hite duke siguruar kështu një simpati të veçantë tek publiku kosovar. Krahas muzikës së mirë ajo ka ditur të shfaqet gjithmon bukur me dukjen e saj. Vitet kanë kaluar por Vjollca nuk ka ndryshuar aspak përkundrazi ajo vetëm po zbukurohet çdo ditë e më shumë. Edhe para pak çastesh ajo befason me imazhin...

          VIP

          Adelina, divë e kohrave (Foto)

          Është cilësuar si diva shqiptare, epitet që vazhdon të zotëron edhe...

          VIP

          I bashkëngjitet trendit

          Jennifer Lopez përcaktohet për ngjyrën "Pantone" Kur "Pantone"...

          VIP

          Nostalgjia për natyralen

           Rita Ora duket kaq e bukur dhe natyrale në foton e postuar nga e ëma e saj Ajo...

          Shëndetësia

          Shkaktarët e lodhjes së përhershme

          Nuk keni vullnet, nuk keni energji dhe gjithmonë jeni të përgjumur? Lodha kohë...

          Shëndetësia

          Kundër hipertensionit dhe gripit

          Në luftën kundër shtypjes së lartë të gjakut edhe supa e pulës...

          Femra

          Shpërlani flokët me kafe

          Nëse e provoni, më nuk do të pushoni së përdoruri këtë...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Sup krem me rrënjë selinoje

          PËRBËRËSIT: 1. 5 lit ujë, 1 rrënjë selinoje, 2 karota, 1 patate, 2...

          Sport
          • FIFA: Rritja e Arbër Zenelit e pasqyron rritjen e ekipit kombëtar të Kosovës në të njëjtën kohë

           Organi qeverisës i futbollit botëror, FIFA, e ka publikuar një artikull me protagonist yllin e kombëtares kosovare, Arbër Zeneli, pas suksesit që treguan “Dardanët” në garën inauguruese...

           Më Shumë
          • Zyrtare: Messi e merr Këpucën e Artë, e kalon Ronaldon

           Lionel Messi e ka marrë çmimin e pestë rekord “Këpuca e Artë”, si golashënuesi më i mirë në të gjitha ligat evropiane sezonin e kaluar. Superylli argjentinas tani e kalon Cristiano...

           Më Shumë
          • Ky është dëmshpërblimi i “çmendur” që Mourinho i mori Manchesterit

           Jose Mourinho u largua sot nga stoli i Manchester United teksa u shkarkua nga drejtuesit e klubit. Megjithatë, Mou nuk largohet kurrë i humbur. Portugezi nuk do ikë duarbosh nga skuadra angleze. Ai do të...

           Më Shumë

          Ish-drejtori i Milanit e padit klubin

          Ish-drejtori ekzekutiv i Milanit, Marco Fassone, ka vendosur që të...

          Agjenti i Hysajt e konfirmon interesimin e Chelseat: Napoli nuk pranoi ta shesë gjatë verës

          Agjenti i Elseid Hysajt, Mario Giuffredi, e ka konfirmuar se Napoli nuk e lejoi...

          Zidane, Pochettino dhe trajnerët e tjerë që mund ta zëvendësojnë Mourinhon

          Tani që Jose Mourinho është shkarkuar nga pozita e trajnerit...

          Shpërthen Twitter pas shkarkimit të Mourinhos, talljet me portugezin s’kanë të ndalur

          Pasi Jose Mourinho u shkarkua nga pozita e trajnerit të Manchester...

          Sindromi i sezonit të tretë, Mourinho pëson përsëri

          Jose Mourinho është shkarkuar nga pozita e trajnerit të...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Eurozona rrezikon rënien ekonomike

          Shkruan: WOLFGANG MUNCHAU Gjykata Evropiane e Drejtësisë miratoi...

          Tortura e Theresa May-it

          Shkruan: John Lloyd Evropa tani është e spastruar nga...

          Programi fashist serb planifikonte të ulte numrin e shqiptarëve nën 50 për qind

          SHKRUAN: PROF.DR. HAKIF BAJRAMI Programi parashihte se do t`u merren pronat...

          Kosovë, me fat Ushtria !

          SHKRUAN: PROF.DR. MEHDI HYSEN " Moj UÇK ta lumsha syrin,...

          Dossier

          Si i mashtroi regjimi antikomunistët e arratisur

          Dokumenti i nëntorit 1946/ Regjimi me ligj, duhet t’i falte të arratisurit dhe t’i lehtësonte ata që dorëzoheshin, po ashtu edhe familjet e tyre që i kishin çuar në internim. Por, koha...

          Planeti X

          Ja çka mund t'ju sjellë fat, e çka fatkeqësi

          Njerëzit në pjesë të ndryshme të botës kanë besime të ndryshme rreth asaj se çka u sjell lumturi, e çka i mbron nga fatkeqësitë, raporton Gazeta Kosova Sot Insektet që sjellin...

          Ja çka mund t'ju sjellë fat, e çka fatkeqësi

          Njerëzit në pjesë të ndryshme të botës kanë...

          Çka është vrima e ftohtë?

          Shkencëtarët janë përpjekur që ta zbulojnë...

          Çfarë do të ndodhë nëse shpërthen Hëna?

          Efekti që do të kishte shpërthimi i Hënës në...

          Eksperiencat pranë vdekjes: përjetim i shkurtër i amshimit

          Njerëzit, të cilët pretendojnë që kanë parë...

          Auto&Tech

          Shkencëtarët tregojnë përse nuk mund të jetojmë në Hënë

          Të jetuarit në hënë mund të jetë shumë më e rrezikshme se sa mendohet. Studiuesit kanë zbuluar se pluhuri hënor është shumë më i rrezikshëm sesa është menduar...

          Më Shumë

          Robotët do të zëvendësojnë edhe mjekët

          Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka...

          Kujdes, telefoni nën jastëk i dëmshëm

          Një sondazh i kryer nga "Pew Internet Project" ka treguar se...

          Zbulohen aplikacione me një virus të rrezikshëm, nese i keni fshini ato tani

          Janë zbuluar një numër aplikacionesh Android që...

          KOSOVA SOT TV
          Vajza bie nga kati i pestë, por pastaj ndodh kjo… (Video)

          Në Dagestan kamerat e qytetit kanë regjistruar një skenë të tmerrshme – rënien e një vajze nga kati i pesët. Po të mos ndodhedhin aty në atë çast dy persona, kudeshi se...

          Më Shumë

          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë...

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          OK KIDS
          Fakte interesante për gjarpërinj

          Gjarpri femër është më i madh se ai mashkull. Gjarpërinjtë nuk janë vegjetarianë, ata hanë insekte ose kafshë të vogla shumica prej tyre janë dëmtues si psh minjtë , brumbujt...

          Me Shume

          Çfarë është Albatrosi?

          Albatrosi është një shpend shtegtarë I familjes së...

          Këto gjëra ndoshta nuk i keni ditur...

          Në rajonin e Transilvanisë të Rumanisë është...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >