“Bisha nga Lindja” është e frikshme, pamje apokaliptike në Britani (FOTO) - Planeti X - Kosova Sot
“Bisha nga Lindja” është e frikshme, pamje apokaliptike në Britani (FOTO)

“Bisha nga Lindja” është e frikshme, pamje apokaliptike në Britani (FOTO)

Britania e Madhe është pushtuar nga moti i keq me reshje dëbore, i cili ka krijuar një trafik të jashtëzakonshëm.

Gjithashtu spitalet janë detyruar që të anulojnë operacionet dhe qindra shkolla janë mbyllur, pasi vendi përballet me masën e të ftohtit ekstrem që vjen nga Siberia, e quajtur si “Bisha nga Lindja”.

Ndërkohë nga fotografitë e publikuara nga policia në “Twitter” dhe nga mediat vendase, shihet me të vërtetë pamja e frikshme e reve që avrën në horizontin e Londrës.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

(Kosova Sot)

5 orë e 8 minuta më parë
18/12/18