Kosova Sot

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Morena Taraku dhe dizajneri kosovar ia tregojnë vendin grimerit serb

          Artisti i grimit, Samueli, i cili grimon edhe Ariana Grande, ka qëndruar në Kosovë. Këtu, ai ka punuar me dizajnerin Uron Esatin dhe në faqen e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të dizajnerit. Samueli në imazh futi edhe lokacionin e shtetit të Kosovës “Kosovo”. E kjo foto e ky lokacionet të bëhen ‘mollë sherri’ që një parukier serb të komentojë në foto duke thënë “Mirë se erdhe në...

          VIP

          Ariana një nuse me shumë stil, mahnitëse në imazhet e fundit

          Pasi që është nuse në një shtëpi artistësh, padyshim që...

          VIP

          Rona Nishliu në zi, ja kush i ka vdekur

          Rona Nishliu është këngëtarja nga Mitrovica e që publiku shqiptar e njohu...

          VIP

          Diçka nuk po shkon në këtë foto, a po e vëreni ju?

          Luljeta Përgjegjaj është gruaja e këngëtarit të njohur,...

          Shëndetësia

          Nëse jeni mashkull dhe trasheni shpejtë, këto janë arsyet

           Nëse jeni trashur apo keni shtuar ndonjë kilogram, por për një...

          Shëndetësia

          Dhimbjet e kokës dhe harresa janë shenja se ju mungojnë substancat e rëndësishme

           Prirja për migrenë shfaqet te njerëzit temperament, që janë të...

          Shëndetësia

          Ilaçet e forta natyrale që mund t'i përgatitni në shtëpi

          Alergjitë  Ambrozia edhe më tutje është aktive, kështu që ky...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Salcë domatesh

          PËRBËRËSIT: • 8 kg domate të shëndosha të pjekura, • 1 kg...

          Sport
          • Pse e dënoi FIFA Chelsean dhe si shkon procesi i apelimit?

           Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë lojtarë për dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të dënimit që mori sot nga FIFA. Kjo do të thotë që londinezët...

           Më Shumë
          • Majlinda Kelmendi e mrekullueshme, kalon në gjysmëfinale

           Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Dusseldorfit, në Gjermani. Në çerekfinale, Majlinda e mposhti xhudisten koreane, Bokyeong Jeong, me ippon,...

           Më Shumë
          • Europa League: Interi, Chelsea, Arsenali e Napoli mësojnë kundërshtarët e radhës

           Sot, në orën 13:00, në Nyon të Zvicrës, u mbajt shorti për ciftet e 1/8 të finales së Europa League. Klubet klubet më favorite për ta fituar titullin e kësaj gare e kanë shmangur...

           Më Shumë

          “Dardanët” ftojnë shikuesit në palestër për ta përkrahur Kosovën

          Tifozët kosovarë premtojnë atmosferë të...

          LIVE shorti për 1/8 e finales së Europa League

          Ka nisur shorti për përcaktimin e cifteve në kuadër të...

          Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale të Grand Slamit të Gjermanisë

          Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, e ka siguruar një vend në...

          Klopp: Solskjaer e ka kthyer stilin e Fergusonit në Man United

          Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, e ka lavdëruar trajnerin e...

          Historia e Salas: Jeta, vdekja tragjike dhe të gjitha pyetjet pa përgjigje

          Emiliano Sala ishte një futbollit nga zona rurale e Argjentinës dhe...

          NBA: LeBroni triumfon ndaj Hardenit, Warriors vazhdon me fitore

          Rikthehen ndeshjet e NBA, pas pauzës së shkurtër për All...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Qërimi i hesapeve në Munih

          Shkruan: CARL BILDT I shte në Konferencën e Sigurisë së...

          Bota e humbur e Brexitit

          Shkruan: NGAIRE WOODS Ndryshimet dramatike kanë përfshirë...

          Politika shqiptare përballë erërave të ndryshme politike

          Shkruan: Nue Oroshi T ë qenit jostabil për një orientim...

          Kosovë është edhe Sanxhaku dhe edhe Lugina e Preshevës, që ka qenë deri në Nish

          Shkruan: Muhmet Kelmendi Dhe, në raport me shtetin kriminel serb, duhet...

          Dossier

          Portreti i rrallë i Gjergj Kastriotit, dhe portretet e Donikës, Hamzait, Tanush Topias dhe Moisi Golemit (Dibranit) në librin e 1596

          Nga Aurenc Bebja*, Francë –  21 Shkurt 2019   Në faqet n° 71 – 92 të librit me titull “Vitae et icones sultanorum Turcicorum, principum Persarum aliorumq[ue] illustrium heroum...

          Planeti X

          Shkencëtarët: Ngrohja globale ka ndryshuar mënyrën se si Toka lëkundet

          Sipas një studimi të realizuar së fundmi nga NASA, ngrohja globale po e ndryshon mënyrën se si Toka lëkundet në boshtet polare. Shkrirja e shtresave të akullit, veçanërisht në Grenlandë,...

          Shkencëtarët: Ngrohja globale ka ndryshuar mënyrën se si Toka lëkundet

          Sipas një studimi të realizuar së fundmi nga NASA, ngrohja...

          Rrëfimi i gruas që ka kaluar gjithë jetën në ndjekje të fantazmave

          Në një bunker të errët, një tavolinë fillon...

          Galaktika jonë ka masë sa 700 miliardë diej

          Shkencëtarët ia kanë dalë që ta llogarisin masën...

          "Alienët do të rikthehen"!

          E rich Von Daniken, autori kontrovers i librit "Chariots of the...

          Auto&Tech

          'Citroen AMI ONE', vetura më e vogël elektrike e ndërtuar ndonjëherë

          Ky është modeli "Citroen AMI ONE", me gjasë koncepti më i ngadalshëm që do të prezantohet nga prodhuesi i madh te "Geneva Motor Show", dhe përfundimisht një ndër modelet më...

          Më Shumë

          Koncepti elektrik 'Skoda Vision iV', shfaqet skica para debutimit në Gjenevë

          Kompania "Skoda" ngadalë po ndërton parashikimet për...

          Tarifat amerikane do t’i kushtonin VW 2.5 miliardë dollarë në vit

          Kërcënimi më i madh për profitin e Volkswagen për 2019...

          Raporti i Parlamentit të Britanisë: Facebook-u është kriminel dixhital

          Rrjeti social Facebook, i përdorur nga mbi 2 miliardë njerëz...

          KOSOVA SOT TV
          Një aksident masiv mori pothuajse gjysmën e makinave që garonin në Daytona 500 të së Dielës (Video)

          Pothuajse gjysma e makinave që konkurrojnë në ditën e 61 të garës NASCAR Daytona 500 panë një fund të papritur dhe të zjarrtë në ëndrrat e tyre  në Florida të...

          Më Shumë

          11 vite pavarësi, Kosova në rrezik nga copëtimi (Video)

          Sot Kosova shënon 11 vjetorin e Pavarësisë. Për...

          Helikopteri bie rrufeshëm në tokë, gjithçka filmohet nga kamerat brenda dhe jashtë (Video)

          Ky është momenti i tmerrshëm kur një helikopter turistik...

          Marrëdhëniet me Uashingtonin nuk duhet të cenohen (Video)

          Taksa të zbutet gradualisht  “Qeveria...

          OK KIDS
          Sigurisht nuk e keni ditur...

          1. Kungulli më i madh që ka ekzistuar ndonjëherë, është rritur në vitin 1992, në periferi të Uashingtonit dhe peshonte mbi 375 kg. 2. Pema më e madhe e Krishtlindjeve ishte bredhi...

          Me Shume

          A kanë milingonat kocka?

          Pëgjigja është jo, milingonat nuk kanë kocka. Sikur edhe...

          Mësoni më shumë për fluturat

          Të quajtura ndryshe si lulet që fluturojnë, fluturat kanë...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >