Kosova Sot

50 vjet dashuri, krokodili Luiza nuk lind sepse Hektori e ka të vogël

Veterinerët në një kopsht zoologjik në Poznan të...

Erdogan, të mërkurën te Putin

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan pritet të takohet të...

Ushtria e Serbisë me sisteme të reja armatimi

Deri në vitin 2021, Ushtria e Serbisë do të ketë në...

Dosja e Prokurorisë: Vajza nga Mitrovica shitej për 10 euro në Skenderaj

Në disa faqe kërkesë për caktimin e paraburgimit prokurori...

Arrihet marrëveshja në Amerikë që e rihapë qeverinë

Senati amerikan do të votojë të enjten për dy projektligje...

Lladrovci thotë se Drenasi do të bëhet me tramvaj

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

A besoni se ka ardhmëri për të rinjtë në Kosovë?

 • Po
 • Jo

          VIP of the Day

          VIP

          Shyhretja bëhet gjyshe, 'krisë pushka' në familjen Behluli (Foto)

          Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shyhrete Behluli, sot më shumë se asnjëherë ka arsye për të festuar, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Ajo përmes një postimi në profilin e saj në Instagram, ka shprehur gëzimin e saj që sot është bërë për herën e katërt gjyshe, kësaj radhe edhe me një nip nga vajza Njomëza. "Sot ma fali Zoti edhe një nip.U gëzoftë çdo shtëpi qysh...

          VIP

          Adelina Tahiri edhe sot në skijim (Foto)

          Adelina Tahiri ka disa ditë që në profilin e saj po poston foto nga skijimi, shkruan...

          VIP

          Stilistët refuzojnë Bebe Rexhën se është “shumë e madhe”: Shkoni në djall, nuk dua… (VIDEO)

          Këngëtarja e famshme Bebe Rexha ka postuar së fundmi në profilin e saj në...

          Femra

          Shprehitë e femrave që kanë ten të përkryer

          Arritja e tenit të përkryer nuk është aspak e vështirë, nëse iu...

          Shëndetësia

          Dieta e fundjavës: Pastrojeni organizmin dhe humbini 2 kilogramë për 3 ditë

          Menyja e dietës së fundjavës përmban shumë pemë, perime dhe...

          Shëndetësia

          Agrumet janë të pasura me vitamina C dhe të shkëlqyeshme për imunitet!

          Limonët, portokajtë, grejpfruti dhe mandarinat pos se freskojnë, mund edhe të...

          Reçeta

          Receta e Cekës: Kofshë pule pikante

          Përbërësit: 1 kg kofshë ose kaqika pule, 2 limonë, 3 lugë...

          Sport
          • Tonali ia bën më sy Milanit: Ëndërroj të punoj me Gattuson

           Talenti i Italisë, i cilësuar si Pirlo i ri, Sandro Tonali ka thënë se “ai gjithmonë ka ëndërr që të punoj me Gennaro Gattuso” dhe të luaj në Milan, por së pari synon ta sjell...

           Më Shumë
          • Barcelona dhe Arsenali nuk merren vesh për Suarezin

           Negociatat për transferin e Denis Suarezit në Arsenal me Barcelonën janë ndërprerë Sipas Mundo Deportivo, Barcelona dhe Arsenali kanë ndërprerë negociatat për transferin e mesfushorit të...

           Më Shumë
          • Tuchel: Duhet gjithsesi ta transferojmë një mesfushorë në janar

           Me Marco Varrattin e lënduar dhe Adrien Rabiotin që nuk është gati për të luajtur, gjigantët e Ligue 1 janë duke kërkuar për përforcime Thamas Tuchel i ka përshkruar problemet në...

           Më Shumë

          Kosova dhuron spektakël më 11 gola

          Kombëtarja U19 në futsall ka debutuar me sukses në arenën...

          Monchi, drejtor sportiv i Arsenalit

          Zgjedhja e parë për drejtor sportiv për Arsenalit do të...

          Anulohet ndeshja e skuadrës kosovare, arsyeja është e pazakontë!

          Ndeshja në mes të klubit kosovar dhe atij shqiptar është...

          Academic Plovdiv, e turpëron Bashkimin

          Ekipi bullgar Academic Plovdic e ka turpëruar KB Bashkimin në...

          Tottenham merr një lajm të keq, lëndohet Alli

          Tottenham është goditur sot edhe nga një lajm i keq pasi që...

          Zbulohet arsyeja e transferimit shokues të Boatengut në Barcelonë

          Sekretari teknik i Barcelonës, Eric Abidal, ka folur sot rreth...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Trump i ka mbijetuar kampanjës së koordinuar kundër tij

          Shkruan: Michael Glassner A snjë president amerikan nuk i ka mbijetuar...

          Një asamble qytetare, rrugëdalja e vetme nga qorrsokaku Brexit

          Shkruan: Gordon Brown Parlamenti duhet t'ia shkaktojë një...

          Të lumtë Edi Rama, pa Bashkim nuk ka Shqipëri!

          Shkruan: Prof.Dr. Mehdi Hyseni Plotësisht ka të drejtë...

          Veç nacionalizmi (populist) mund ta shpëtoj shtetin e Kosovës?

          Shkruan: Fadil Maloku “Kur një alamet Amerike, që ka shekuj...

          Dossier

          Historia e Gaqo Kaskaviqit, të riut korçar që kaloi 27 vjet në burgjet komuniste

          Për angazhimin në Partinë Popullore u arrestuan edhe Andrea Diamanti, Jorgjia Burgaleci, Filloreta Karanxha, Thomaidha Shelke, Raqi Kotnika, Mehdi Agolli, Pandi Irakli, Ilo Bicolli, Vangjel...

          Planeti X

          Çfarë në të vërtetë ka ndodhur në 'ditën më të tmerrshme të historisë së Tokës'?

          Shpërthimi i fuqishëm ka shkaktuar tërmete, rrëshqitje të tokës dhe cunami që eventualisht kanë fshirë rreth 75 për qind të krijesave nga bota, transmeton gazeta Kosova Sot. Rreth 65...

          Çfarë në të vërtetë ka ndodhur në 'ditën më të tmerrshme të historisë së Tokës'?

          Shpërthimi i fuqishëm ka shkaktuar tërmete, rrëshqitje...

          A ekzistojnë UFO-t? Ja çfarë thuhet në Kur'an

          Në lidhje me UFO-t dhe qëndrimin e muslimanit rreth tyre, a t’i...

          A u vra max spiers nga entitetet e përparuara aliene?

          "Alienët na kanë nën kontroll, pa marrë parasysh a...

          Sa zgjatë dita në Saturn? Shkencëtarët më në fund e kanë përgjigjen

          Zgjidhet një nga misteret e Saturnit Dhjetë orë, 33 minuta...

          Auto&Tech

          Një foto e tri varianteve Galaxy S10 sapo është shfaqur në Twitter

          Evan Blass ka postuar një foto në llogarinë e tij në Twitter duke treguar pjesët e prapme dhe gjysmën e frontales të të tre varianteve të Samsung Galaxy S10 në mbështjellës plastike. Ai...

          Më Shumë

          Ja sa do të kushtojë modeli më i shtrenjtë i Galaxy S10

          TuttoAndroid raporton se ka marrë detaje të opsioneve të...

          Evropa dëshiron ta pushtojë hënën para vitit 2025

          Evropa mund të shkojë në Hënë. Agjencia evropiane e...

          Google, gjiganti i internetit gjobitet në BE për të dhënat personale

          Gjiganti amerikan ‘’Google’’ u penalizua sot me...

          KOSOVA SOT TV
          Pamja që habiti banorët e fshatit, por... (Video)

          Një ngjarje e pazakontë natyrore ka habitur së tepërmi banorët e fshatrave të distriktit Menderes në Izmir të Turqisë. Pas shirave që vazhduan në sasi rekord për tri ditë me...

          Më Shumë

          E rrallë, bora mbulon edhe Tokën e Shenjtë në Jerusalem

          Për herë të parë në shumë vite, dëbora ka...

          Orteku gjigant kapet nga kamerat pas borës prej 1.8 metrash (Video)

          Një video që është bërë virale tregon një...

          Momenti kur stuhia për pak ‘merr me vete’ avionin gjigant të pasagjerëve (Video)

          Një aeroplan i madh po përpiqej të ngrihej nga aeroporti i...

          OK KIDS
          Pse qielli është i kaltër?

          Qielli është blu për shkak se ajri reflekton dritë blu nga Dielli,dritë e cila vjen deri në sytë tanë, transmeton “Kosova Sot". Ne mendojmë se ajri nuk ka ngjyrë dhe kjo është...

          Me Shume

          Fakte për pemët që duhet t'i dini

          Një pemë e vetme e pjekur mund të thithi dioksid karboni në...

          Fakte intersante për stomakun

          A e dini se stomaku ka një acid hydroklorik, lëndë gërryese...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >