Kosova Sot

Dënohet me burg ish-avokati i Donald Trumpit

Ish-avokati i presidentit Trump, Michael Cohen, u dënua me 3 vjet burg...

Njihuni me ekselentin shqiptar që punon hekurkthyes në Britani

Ish- zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka tregon një rast sa të...

E rrëmbeu ish të dashurën, e pranon fajësinë dhe kërkon falje

I akuzuar se në qershor të këtij viti e ka rrëmbyer ish...

Zaev: Maqedonia vitin e ardhshëm pret stabilitet politik dhe ekonomik

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev beson se vitin e ardhshëm, Maqedonia do...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          Rovena Stefa me këtë paraqitje, ju lë pa tekst (Foto)

          Këngëtarja e njohur Rovena Stefa, gjatë tërë vitit ishte e angazhuar në shumë dasma e ahengje familjare, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". E kësaj radhe Rovi ka pozuar përplot bardhësi në ditët e ftohëta të Dhjetorit.               View this post on Instagram                   ??Dimër i...

          VIP

          Tayna del në skenë, temperaturat nga minus, i ngrit në plus 30 (Foto)

          Rep artistja shqiptare e cila dridhi skenën e muzikës shqiptare gjatë këtij...

          VIP

          Fjolla Morina si 'mafioze', pozon nga ashensori (Foto)

          Këngëtarja shumë e përfolur në shtypin rozë Fjolla Morina, vazhdon...

          VIP

          Xhesika në prag të festave, pozon më në formë se kurrë (Foto)

          Viti 2018, padyshim se ishte i suksesshëm edhe për këngëtaren Xhesika Ndoja, e...

          Shëndetësia

          Vera e zier, pija ideale për të ngrohur trupin dhe për të parandaluar ftohjen

          Vera e zier është pije ideale që të ngroheni në ditët e ftohta....

          Shëndetësia

          Dëshironi të hiqni ndonjë kilogram shtesë? Këto ushqime ju ndihmojnë në këtë drejtim

          Femrat që duan të dobësohen betejë të veçantë kanë me...

          Femra

          Stilisti i yjeve sjellë pesë stile të thjeshta të flokut për sezonin e festave, pa pasur nevojë për t’i pastruar në ndërkohë

          Sezoni i festave është para nesh e nëse jeni duke bërë panik rreth asaj se...

          Reçeta

          Receta e Cekës - Parfe me pemë të buta

          PËRBËRËSIT: 500 gr boronica, dredhëza ose mana, 200 gr sheqer, 2 dcl...

          Sport
          • Plzen luan për Europa Ligë, Roma për prestigj

           Viktoria Plzen duhet që të sigurojë gjithsesi një fitore sonte, pasi që në rast se CSKA barazonapo fiton në Real Madrid do të garonte në Europa Ligë në vitin e ardhshëm Viktoria Plzen...

           Më Shumë
          • Këta janë kundërshtarët e Kosovës për eliminatorët në Futsall

           Kombëtarja e Kosovës në futsall është përfshirë në grupin 3 për parakualifikimet e Kampionatit Botëror 2020. Në shortin e tërhequr sot në selinë e UEFA-s, Kosova u...

           Më Shumë
          • Balotelli ka një mesazh për të rinjtë italian

           Mario Balotelli ka pasur një mesazh për të rinjtë italian pas një tragjedie të fundit në një klub të natës, duke i thënë atyre që të ndalojnë përdorimin e sprejit...

           Më Shumë

          Plani i Barcelonës për ta ndihmuar Dembelen të përshtatet me skuadrën

          Edhe pse problemet disiplinore të kohëve të fundit të...

          Pas eliminimit të Interit dhe Napolit, Italia e rrezikon numrin e skuadrave në Champions

          ?Eliminimi i Interit dhe Napolit nga faza e grupeve të Ligës së...

          Klopp: Nuk më intereson misioni për hakmarrje ndaj Real Madridit

          Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka bërë të ditur se nuk ka...

          Pique afër blerjes së klubit spanjoll

          Mediat lokale në Katalonjë raportojnë se...

          Morata i kërkon Barcelonës ta marrë në ekip

          Qendërsulmuesi i Chelseat, Alvaro Morata, raportohet se ia ka ofruar veten...

          Zhegrova as në lojën e fundit të Genkut në fazën grupore të Evropa Ligës

          Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, ka mbetur...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Udhëheqja e Francës, mision i pamundur?

          Shkruan: GIDEON RACHMAN  Gjermania nuk ka gjasa të angazhohet...

          'Rileximi i buzëve' të George H.W. Bush

          Shkruan: JEFFREY FRANKEL Ishte hera e fundit që ndonjë president...

          Urgjentisht FSK-në ta transformojnë në Ushtri të rregullt të Kosovës

          SHKRUAN: PROF.DR.MEHDI HYSENI Manipulimi me togfjalëshin politik...

          SHKRUAN: SKËNDER SADRI KAPITI Një Lëvizje e tillë...

          Dossier

          Ja si rrëmbehej shtëpia dhe prona në komunizëm (Dokument)

          Shkresa e majit 1946, ku jepet një prej urdhrave të shumtë të këtij lloji në atë kohë, për zaptimin e shtëpive dhe pronave… Ky dokument i ruajtur që nga viti i largët 1946,...

          Planeti X

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros, në Karolinën veriore, kur i ishte afruar daljes së një nënkalimi, kishte parë një figurë duke ia bërë me dorë,...

          Vajza në nënkalim

          Një i ri, i cili ishte duke vozitur në periferi të Grinsboros,...

          "Hëna i ka bimët e veta dhe atmosferën e vet"

          Alex Collier, njeriu, i cili veten e quan kontaktues etik me...

          Toka, plotësisht e pambrojtur nga kometat

          Nëse papritmas vërehet ndonjë asteroid, apo kometë, duke...

          Familja e mallkuar

          Familja Brandhauser nga Sllovakia e mesme është e mallkuar....

          Auto&Tech

          Tableti 'HP Chromebook x2'

          Mund të themi se laptopi "HP x 2" është një pajisje e mrekullueshme e markës "Chromebook" me një ekran të madh, një tastierë të përshtatshme për të shkruar dhe...

          Më Shumë

          “Instagram”-i vjen me një surprizë për festat e fundvitit

          Rrjeti social “Instagram” ka një surprizë për...

          "Samsung A8" është celulari i parë me displejin "Infinity-O"

          "Samsung" ka prezantuar celularin e vet, që do ta ketë...

          Arrijnë së shpejti celularët e parë me kamera me 48 megapikselë

          Sipas njoftimeve nga kompanitë "Sony" dhe "Samsung",...

          KOSOVA SOT TV
          Protagonisti i 'Home Alone', nuk e ka parë filmin që 15 vite (Video)

          Filmin që ne e shohim çdo fundvit, protagonisti nuk e ka parë asnjëherë për 15 vite. Aktori Macaulay Culkin, i cili u bë i famshëm në saje të rolit në filmin “Home Alone”,...

          Më Shumë

          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të...

          Hajnat në Kenia ia prenë rrugën, shikoni se si shpëton çifti amerikan (Video)

          Një çift amerikan mrekullisht u shpëtoi banditëve...

          OK KIDS
          A e keni dëgjuar për krokodilin e ujërave të ëmbla?

          Një krokodil i turpshëm? Nëse e keni fjalën për ‘të ëmblit’, si i quan Australia krokodilët e ujërave të ëmbla, që jetojnë vetëm në lumenjtë e...

          Me Shume

          A e keni dëgjuar për dhelprën e kuqe

          Nuk janë të kuqe të gjitha llojet e dhelprës së kuqe....

          Si e cakton termometri temperaturën?

          Një termometër i zakonshëm është një gyp i...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >