Receta e Cekës: TAGLIATELE ME KAÇKAVALL - Reçeta - Kosova Sot
Receta e Cekës: TAGLIATELE ME KAÇKAVALL

Receta e Cekës: TAGLIATELE ME KAÇKAVALL

PËRBËRËSIT:

900 gr. tagliatele të freskëta (shih brumërat italian ),

kripë,

piper,

3 vezë,

6 fileta peshku-inçun,

175 gr. kaçkavall belpaese,

50 gr. gjalpë,

1 lugë vaj.

Në ujë të njlmët valë, zihen tagliatelet 6 min. Në ndërkohë, tunden vezët,hidhet kripë, piper, inçunët dhe kaçkavalli i prerë. Brumrat kullohen, pastaj derdhen në margarinin e shkrirë dhe masën nga vezët. Përzihen edhe pak nsa të shkrihet kaçkavalli. bukurohet me fletë borziloku.

(Kosova Sot)

20 orë e 16 minuta më parë
21/01/19