Receta e Cekes: KROFNE JOGURT - Reçeta - Kosova Sot
Receta e Cekes: KROFNE JOGURT

Receta e Cekes: KROFNE JOGURT

PËRBËRËSIT:

• 3 vezë,

• 1 gotë kos ose jogurt,

• 14 lugë miell,

• 1 qeskë pluhur paste,

• vaj për fërgim,

• sheqer pluhur.

Tunden të gjithë përbërësit, përpos sheqerit pluhur. Me lugë nxirren krofnet dhe hidhen në yndyrë të nxehtë për t’u fërguar nga të dyja anët gjersa të skuqen. Krofnet e fërguara kalohen në sheqer pluhur dhe shërbehen.

(Kosova Sot)

22 orë e 42 minuta më parë
17/12/18