Receta e Cekes: SALCË DOMATESH - Reçeta - Kosova Sot
Receta e Cekes: SALCË DOMATESH

Receta e Cekes: SALCË DOMATESH

PËRBËRËSIT:

 8 kg domate të shëndosha të pjekura,

1 kg qepë,

1 kg karota,

40 gr selino,

1 kokë hudhër,

1 gotë vaj ulliri,

kripë sipas shijes.

Perimet e lara dhe të fshira, priten trashë. Zihen 2-3 orë të mbuluara me kapak, në tenxhere me fund masivë, në zjarr të ulët duke I përzier kohë pas kohe. Pasi të ftohen pak, kalohen në sitë, shtohet kripa, vaji dhe prap vendosen në zjarrë për t’u zier edhe 1 orë. Kjo salcë mund të konzervohet. Salca e zier derdhet në kavanozë ose shishe të sterilizuara, mbyllen mirë kavanozët dhe vendosen në tenxhere me ujë, për t’u zier edhe 10 min. (Që të evitohet krisja e kavanozëve nga vlimi, në tenxhere shtrohet një pecetë). Në ujë lehen që të ftohen, pastaj fshihen dhe vendosen në vend të freskët larg dritës së diellit. 

(Kosova Sot)

3 orë e 57 minuta më parë
12/12/18