Reçeta e Cekës: Qumësht me lëng portokalli

  • 14 maj 2019 - 09:07
Reçeta e Cekës: Qumësht me lëng portokalli

Përbërësit:

Lëngu i një portokalli,

1 lugë sheqer,

2 dcl qumësht

Pëgatitja

Përzihet lëngu me sheqer. Shtohet qumështi dhe me mikser-blender tundet gjersa të fitohet lëng i njëllojtë. Shërbehet i ftohtë. 

(Kosova Sot Online)