Receta e Cekës: Mish i bardhë pule me djathë

  • 12 dhjetor 2019 - 15:03
Receta e Cekës: Mish i bardhë pule me djathë

PËRBËRËSIT:


8 fileta mishi të bardhë
pule,
3 lugë miell,
kripë, piper, arrë moskati
në rende,
75 gr djathë ementaler,
2-3 lugë galetë,
2 lugë gjalpë,
2 lugë vaj,
2 kokrra vezë, limon dhe majdanoz për
zbukurim ose, nëse kombinohet me garniturë, perime të ndryshme.


(Kosova Sot Online)