Receta e Cekës: Peshk në skarë

  • A.P /
  • 03 gusht 2020 - 14:41
Receta e Cekës: Peshk në skarë

Çdo lloj peshku, i pastruar dhe i hapur anash, i lyer me vaj, kripë e piper, mund të piqet në skarë pa asnjë përbërës tjetër.

Peshqit më të mëdhenj, trashësie 4 centimetra, priten anash dhe lyhen me vaj ose gjalpë gjatë pjekjes.

Vaji mund të aromatizohet me mersin, finok apo sherebelë. 

(Kosova Sot Online)