Që teprica rreth belit të zhduket, përdoreni recetën në vijim - Shëndetësia - Kosova Sot
Që teprica rreth belit të zhduket, përdoreni recetën në vijim

Që teprica rreth belit të zhduket, përdoreni recetën në vijim

Te recetat e shumta që premtojnë jetëgjatësi, duhet ta konsumoni kur të zgjoheni, ja njëri që është më efektiv nëse konsumohet vonë, transmeton gazeta Kosova Sot. E përbëjnë dy përbërës - mjalti dhe kanella, që duhet shtuar në ujë.

RECETA:

Në 200 ml ujë të vluar hidhni gjysmë luge kanellë në pluhur dhe e lini derisa të ftohet uji. Më pas, shtoni dhe mjaltin dhe e lini në frigorifer. Për përgatitjen e lëngut, ju nevojiten 10 minuta. Lëngun duhet ta konsumoni në mbrëmje.

(Kosova Sot)

16 orë e 13 minuta më parë
13/12/18