Dieta me shegë - Shëndetësia - Kosova Sot
Dieta me shegë

Dieta me shegë

Dieta me shegë është mënyra më e mirë për të hequr qafe mbipeshën, edemin dhe dhjamin e tepërt. Dieta vepron, është e përdorshme edhe për përmirësimin e sistemit ushqyes, përdorimi i tij nuk shkakton stres në trup. Pos se do të hiqni peshën tepërt, me dietën me shegë do ta përmirësoni gjendjen e përgjithshme dhe do ta forconi trupin

USHQIMI PËR SHTATË DITË

 Ushqimi njëjavor do të pakësojë shpejt peshën në më shumë se 5 kilogramë. Përdorni gjithmonë elbin, tërshërën dhe flluskat. Sugjerohet dieta me këtë plan: Kafjalli: Hikërror, shegë. Dreka: Pemë. Për secilën zgjedhje hani kivi - 3 copë, mollë, dardhë ose qershi - 8 copë dhe kështu më tutje, si dhe 100 ml jogurt Dreka: Drithëra me mish të zier pa yndyrë, ose mish peshku. Zamra: Mollë, banane apo një rriskë pjepër. Darka: Shegë dhe një lugë "melkoporublennoy". Darka e vonë: 200 ml kos.

USHQIMI PËR PESË DITË.

 Kjo periudhë kohore ndryshon nga ai paraprak për shtatë ditë. Mund të humbni deri 4 kilogramë. Kafjalli: 1 gotë lëng shege. Dreka: Mish të zier pule ose gjedhi, shegë, lëng karote. Zamra: Pemë, lëng pemësh. Darka: Shegë, një gotë jogurt pemësh.

DIETA ME LËNG TË SHEGËS

Dieta bazohet në përdorimin e lëngut të shegës që është unik në heqjen e helmeve, toksinave dhe substancat të tjera të dëmshme. Pastrimi me këtë lëng zgjat tri javë, bazohet në këto rregulla: Katër shujta përbëhen nga prodhimet me shegë, por mund të përmbajë edhe perime dhe sallatë, çaj dhe kakao. Në afat prej tri javësh, një sasi e lëngut të shegës është 100 ml. Javën e parë e pini tri herë në javë, javën e dytë dy herë e javën e tretë tre herë. Lëngun ta pini midis shujtave.

(Kosova Sot)

18 orë e 48 minuta më parë
16/12/18