Xhenxhefili dhe limoni në shërbim të shëndetit - Shëndetësia - Kosova Sot
Xhenxhefili dhe limoni në shërbim të shëndetit

Xhenxhefili dhe limoni në shërbim të shëndetit

Kombinimi i xhenxhefilit dhe limonit është i shëndetshëm, e ne ju sjellim recetën për tonikun freskues që ju rigjallëron dhe ua shëron fytin brenda natës, transmeton gazeta Kosova Sot. Krejt çfarë ju nevojiten janë: ½ e gotës lëng limoni 3 gota ujë të vakët ¼ e gotës mjaltë organik Një lugë xhenxhefil Mjaltin e tretni në ujin e vakët, shtoni përbërësit tjerë dhe i përzieni në blender derisa mjalti të tretet. Këtë tonik mund ta pini edhe si masë parandaluese, për përmirësimin e shëndetit në përgjithësi.

(Kosova Sot)

7 orë e 20 minuta më parë
18/12/18