Ky ilaç i thjeshtë mundet t’i shërojë hemorroidet - Shëndetësia - Kosova Sot
Ky ilaç i thjeshtë mundet t’i shërojë hemorroidet

Ky ilaç i thjeshtë mundet t’i shërojë hemorroidet

Hemorroidet prekin persona të gjinisë dhe moshave të ndryshme, e këtë problem e lironi me disa lëvizje

Përbërësit:

20 gr mjaltë

Gjethet e dy trëndafilave

10 gr kamomil të imtësuar

250 ml vaj të sythave të grurit

Përgatitja dhe përdorimi:

Përdorni të gjithë përbërësit, pos mjaltit, të zihen për 20 minuta dhe e lini të ftohet. Pas kësaj e procedoni masën, mund ta bëni përmes garzës. Në fund shtoni mjaltin dhe e lini të forcohen në frigorifer, e hemorroidet i lyeni me këtë masë njëherë në ditë.

(Kosova Sot)

17 orë e 43 minuta më parë
16/12/18