LËNGU DETOKSUES ME ANANAS DHE XHENXHEFIL - Shëndetësia - Kosova Sot
LËNGU DETOKSUES ME ANANAS DHE XHENXHEFIL

LËNGU DETOKSUES ME ANANAS DHE XHENXHEFIL

Në ditët dimërore do të duhej të filloni me pastrimin e trupit sa më shpejtë që të jetë e mundur. Kjo për faktin se dimrit jemi më pak aktiv derisa edhe niveli i energjisë pakësohet e metabolizmi ngadalëson. Në vijim ju sjellim recetën për pijen detoksuese. Përbërësit: Gjysmë ananasi; 1 lugë xhenxhefil të bluar; Gjysmë gotë jogurt. Përgatitja: Të gjithë përbërësit e përmendur i shtoni në blender, i përzieni dhe lëngun e konsumoni menjëherë pas përgatitjes.

(Kosova Sot)

13 orë e 4 minuta më parë
12/12/18