Ilaçi natyral kundër secilës sëmundje - Shëndetësia - Kosova Sot
Ilaçi natyral kundër secilës sëmundje

Ilaçi natyral kundër secilës sëmundje

Në disa libra të vjetër është zbuluar një recetë interesante për të cilën thuhet se shëron pothuajse secilën sëmundje. Receta bazohet në boronica dhe bredh të futura në verë dhe raki, në fakt bëhet fjalë për një verë nga boronicat. Ilaçi para së gjithash aplikohet te problemet me qarkullim jo të mirë dhe pasqyrën e gjakut, te dhimbjet e kokës dhe marramendjet, te dhimbjet tjera të kokës, harresa dhe kujtesa. Duhet ta provoni edhe nëse keni telashe me zemër dhe enët e gjakut. Ky ilaç vepron edhe te sëmundjet kronike me zorrë dhe kundër problemeve në tretje dhe inflamacionet e zorrës së trashë. Përbërësit: ½ e kilogramit boronica të freskë- ta ½ e kilogramit dëllinja 1 litër verë të zezë Gjysmë litër raki të fortë 3 lugë mjaltë 3 lugë sheqer Boronicat dhe dëllinjat i derdhni në kavanoz të qelqtë. Hidhni boronicat sipër. E lini në frigorifer për 48 orë. Pastaj aty shtoni edhe gjysmë litër raki, mjaltë dhe sheqer. E lini të qëndrojë për 7 ditë. Ilaçi përdoret duke marrë 4 lugë të supës në mëngjes dhe mbrëmje. Ilaçi përdoret 3 ditë, e më bëni pauzë 2 ditë. Përdoreni në këtë mënyrë derisa dhimbjet të ndalojnë.

(Kosova Sot)

1 orë e 51 minuta më parë
14/12/18