ILAÇI KUNDËR DHIMBJEVE NË LUKTH DHE MUNDIMEVE - Shëndetësia - Kosova Sot
ILAÇI KUNDËR DHIMBJEVE NË LUKTH DHE MUNDIMEVE

ILAÇI KUNDËR DHIMBJEVE NË LUKTH DHE MUNDIMEVE

Dhimbjet në lukth dhe mundimet nuk janë aspak të rehatshme. Para se të vraponi pas ilaçeve konvencionale, jua sugjerojmë këtë ilaç nga barnatorja e gjyshes

Përbërësit: - 500 gramë fletë të lakrës - 10 gramë kantarion të thatë - 500 ml ujë

Përgatitja: Lakrën dhe kantarionin i mbuloni me ujë. Kur të jenë ftohur,i hidhni në një shishe prej qelqit dhe ruani në frigorifer. Pini nga një gotë në mëngjes për pesë ditë, e më pas përgatisni një sasi të re dhe e pini edhe për pesë ditë tjera.

(Kosova Sot)

4 orë e 3 minuta më parë
16/12/18