Hani 3 lugë në ditë dhe, ndodh mrekullia me flokun dhe shikimin - Shëndetësia - Kosova Sot
Hani 3 lugë në ditë dhe, ndodh mrekullia me flokun dhe shikimin

Hani 3 lugë në ditë dhe, ndodh mrekullia me flokun dhe shikimin

Shumica e njerëzve kanë telashe me flokun, por edhe me shikimin e dobë- suar. Por, natyra ofron zgjidhje. Krejt çfarë duhet të bëni është ta hani këtë përzierje e do ta përmirësoni shikimin, por edhe shëndetin e flokut. PËRBËRËSIT E NEVOJSHËM: - 200 gramë vaj liri, - 4 limonë, - Një kilogram mjaltë, - 3 thelpinj të hudhrës. PËRGATITJA: Pastroni thelpinjtë e hudhrës dhe i vendosni në blender bashkë me 4 limonë dhe përgatitni një masë. Kësaj përzierjes ia shtoni edhe vajin e lirit, mjaltin dhe i përzieni. Përzierjen e derdhni në kavanoz, e mbyllni mirë dhe e lini në frigorifer. Konsumonim një lugë gjysmë orë para shujtave, por luga le të jetë e drunjtë. Nevojitet ta konsumoni tre herë në ditë, para shujtave, e kjo e përmirëson në përgjithësi shëndetin dhe parandalon shumë sëmundje. 

(Kosova Sot)

1 minuta më parë
22/01/19