DIETA MË E PREFERUAR NË INTERNET - Shëndetësia - Kosova Sot
DIETA MË E PREFERUAR NË INTERNET

DIETA MË E PREFERUAR NË INTERNET

Pothuajse nuk ekziston ndonjë adhurues i dietave që nuk ka provuar këtë mënyrë të ushqimit. Ky ushqim heq dhjamin nga beli, lëngjet shtesë dhe toksina. Pos kësaj, pas një jave me hikërror dhe çaj të gjelbër, aknet dhe irritimet në lëkurë hiqen. Teknika e humbjes në peshë është e thjeshtë: gjatë ditës duhet të hani hikërror të zier. Mos i shtoni as ujë as vaj. Si pije duhet ta konsumoni çajin e gjelbër. E mira e kësaj diete është se nuk kërkon shpenzime materiale. Për më shumë, hikërrori është prodhim natyral që ka prejardhje natyrale, derisa çaji i gjelbër është pija më e mirë për pastrimin e trupit. Me këtë dietë mund të humben 5 kilogramë. 

(Kosova Sot)

22 orë e 19 minuta më parë
22/11/18