- Shëndetësia - Kosova Sot
Dieta me ananas: Si të ktheheni në formë pas ushqimit të yndyrshëm

Dieta me ananas: Si të ktheheni në formë pas ushqimit të yndyrshëm

Dieta me ananas ndihmon në shkatërrimin e pasojave të konsumimit të tepërt të ushqimit gjatë sezonit të festave. Kafjalli: për pesë ditë përbërëset nga 100 gramë pire të përgatitura nga ananasi i freskët dhe jogurti. DITA 1: Dreka: oriz me perime Darka: patate të pjekur ananas. DITA 2: Dreka: ananas, file pule Darka: sallatë peshku, ananas, selino, tranguj. DITA 3: Dreka: ananas, sallatë e gjelbër, 2 domate. Darka: mish të zier pule, ananas, 2 rriska bukë të thekur. DITA 4: Dreka: sallatë me perime me gjethe të gjelbër, file pule, ananas. Darka: supë me selino, ananas. DITA 5: Dreka: ananas, banane dhe avokado Darka: oriz të zier, file pule, ananas të freskët.  

(Kosova Sot)

9 orë e 52 minuta më parë
17/02/19