- Shëndetësia - Kosova Sot
Receta e famshme që shkatërron qelizat e kancerit dhe shëron komplet organizmin

Receta e famshme që shkatërron qelizat e kancerit dhe shëron komplet organizmin

Kjo është recetë për shërimin e organizmit komplet: pastron enët e gjakut, shëron zemrën, forcon sistemin imun, pastron mëlçinë, veshkat, si dhe sistemin tretës dhe mikroflorën. Përmirëson edhe punën e trurit dhe kujtesën, mbron nga infarkti dhe shëron personat që e kanë pësuar një të tillë. Përgatitja shëron edhe nyjat dhe e rregullon peshën trupore. Përbërësit: - 400 gr sytha të grurit, - 15 limonë të freskët organikë, - 12 hudhra të freskëta, - 1 kg mjaltë, - 400 gr bërthamë të arrave. Përgatitja: Përgatitja e sythave të grurit: 400 gr grurë i vendoni në kavanoz me ujë të valuar dhe e lini gjatë natës. Pas 10-12 orë në kavanoz lini sythat. Bluani më pas sythat e grurit, bërthamën e arrave dhe hudhrat. Në anën tjetër, bluani 5 limonë me lëvore dhe krejt bashkë i përzieni në një enë. Nga pjesa tjetër e limonëve shtrydhni lëngun dhe i përzieni me pjesën tjetër. Shtoni mjaltin dhe i përzieni me lugë të drurit. Pas 3 ditësh masa është e gatshme. Kjo masë konsumohet 1-2 lugë 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe para gjumit.Kundër kancerit - e konsumoni çdo dy orë. 

(Kosova Sot)

5 orë e 3 minuta më parë
19/02/19